Fun Facts of Movie

Yücel Uçanoğlu’nun senaristliğini ve yönetmenliğini yaptığı Aşk Üçgeni 1990 yılında sinemaseverlerle buluşmuştur. Filmin oyuncu kadrosunda Ahu Tuğba, Meriç Erkan, Engin İnal ve Hülya Erçel bulunmuştur. Film kocası öldükten sonra işlerin başına geçen Sibel’in yaşadığı aşk serüvenlerini anlatır. Sibel bir tekstil fabrikasında yönetici olan içine kapanık bir kadındır.

Kocasını kaybettikten sonra kendi kabuğuna çekilmiş ve hayatına başka birini almamaya yemin etmiştir. Günler bu şekilde geçip giderken arkadaşıyla yürüyüş yaptığı sırada bir adamla karşılaşır. Sibel gördüğü bu kişinin kendisini etkilediğini düşünüp takip etmeye başlar. Ali kendisini yalnız ve entelektüel biri olarak tanıtır ve takip edilmek istemediğini söylese de aslında o da Sibel’den hoşlanmıştır. İkili artık daha fazla vakit geçirmeye başlar ve bir süre sonra Ali Sibel’e evlenme teklifi eder.

Sibel henüz çok tanımadığı bu adamın teklifini kabul eder ve evlenirler. Sibel, Ali’ye kendi iş yerinde çalışmalarını teklif eder ancak Ali bunu kabul etmez. Sibel bir süredir kocasının kaybettiği bir defteri bulur ve içinde kendisine ait bilgileri vardır. İlk başta şüphelense de kocasının kendisiyle ilgili olduğunu düşünerek şüphelerinden kurtulur. Sibel iş için şehir dışına çıkması gerekmektedir ancak kocasının birlikte gelmesini ister. Sibel şirketteki bütün işleri Ali’nin devralmasını gerektiğini ve kendisinin evde kalması gerektiğini söyler.

Beklemediği bir tepkiyle karşılaşır ve Ali kaçamak cevaplar vererek oradan uzaklaşır. Sibel kocasına sürpriz yapmak ister ve çalıştığı yere gider. Ancak orada karşılaştıkları kendisinin şok geçirmesine neden olur. Ali ismi, telefonu ve adresi dâhil söylediği her şey bir yalandan ibarettir. Kiminle evlendiğini sorgulamaya başlar ve bulduğu cevaplar bir hayli şaşırtıcıdır.

 

Sibel kocasının eski karısının adresini bulur ve bilgi almak için yanına gider.  Sibel’in yakın arkadaşı ve birlikte çalıştığı Handan, en başından Ali ile birlikte plan yapmıştır. Ali, Sibel’i kandırıp onunla evlenmiş ve daha sonra onu öldürdükten sonra şirketin bütün hisselerini kendileri alacaktı. Handan bu konuda çok kararlıydı ancak Ali öldürmek istediği kadına âşık olunca onu öldürmekten vazgeçer. Handan bunun üzerine Ali’yi öldürür.

Crew & Casts

Be the first to review “Aşk Üçgeni”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

There are no reviews yet.