Fun Facts of Movie

1990 yapımı komedi filminin yönetmenliğini ve senaristliğini Ali Avaz yapmıştır. Film, Almanya’dan baldızı gelen köylü bir adamın hikâyesini konu edinmiştir. Köyde yaşayan Ali yaşadığı fakir hayattan çok sıkılmıştır. Köydeki diğer arkadaşları yurtdışına yerleşip çalışarak zengin olmuştur. Birgün Almanya’da yaşayan bir arkadaşından mektup gelir. Arkadaşı bir şirketle anlaşmıştır. Karısını boşayıp Alman bir kadınla evlenir ve bu sayede oraya yerleşir. Çalışıp biriktirdiği paralarla imzaladığı senedi öder ve Almanya’dan dönmeden Ali’yi aynı yolla yanına alabileceğinden bahseder. Yalnız bu işlem yasak olduğu için polislere karşı çok dikkatli olması gerektiğine dair uyarır.

Bu fikir kafasına yatan Ali de arkadaşları gibi köyü terk etmek istese de karısı bu kararına karşı çıkmaktadır. Kocasının onu unutup başka birini bulmasından korkar. Sonunda Ali’nin ısrarlarına dayanamaz ve geri döneceğine söz verdirterek boşanmayı kabul eder. Aceleyle muhtara gidip kararlarını anlatmaya başlarlar. Burada arkadaşından gelen mektubu okur. Çalışma izni aldıktan sonra geri dönerek Ayşe’yi de yanına alacağını anlatır. Muhtar ancak karısı kabul ederse buna izin vereceğini söyler. Ayşe çaresizce durumu kabul eder.

Almanya’ya gitmek için yola çıkan Ali’yi karşılaştığı adamlar İstanbul’a getirir ve onu bir kadınla tanıştırır. Almanya’ya gidebilmek için yol biletinin bu kadın olacağına inanmaktadır ama yanılır. Kadın İstanbul’da hayat kadınlığı yapmakta olan bir Türk’tür. Kendisini buradan kurtardıktan sonra şirketle görüşen Ali, Alman karısıyla tanışır ve evlenir. Ayşe’ye Almanya’ya geldiğini ve evlendiğini anlattığı bir mektup gönderir. Ayşe kadının fotoğrafını görünce çok kıskanır ve kadının onu kandırmasından korkar.Bu durum onu gittikçe rahatsız etmeye başlar.

Aradan 4 yıl geçer ve Ayşe hala kocasını beklemektedir. Onsuz geçen her gün özlemi daha da çok artar. Sonunda ondan gelen bir mektupla köye geri döneceğinin haberini alır ve çok mutlu olur. Fakat tahmin etmediği bir şey olacaktır. Ali’nin Alman eşi de onunla beraber köye gelmiştir. Kocasına çok güvenmektedir ve bu ihtimale hiçbir zaman inanmamıştır. Sabırsızlıkla onun dönmesini bekleyen Ayşe için hayat bundan sonra çok farklı ilerleyecektir. Bu kadının geri dönmesi için elinden gelen her şeyi yapmaya hazırdır.

Crew & Casts

Be the first to review “Alman Avrat 40 Bin Mark”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

There are no reviews yet.