Avengers: Sonsuzluk Savaşı

Avengers: Sonsuzluk Savaşı Konusu

Dünyanın büyük tehdit altında olması aralarında sorun olan Kaptan Amerika ve Iron Man’ın aralarındaki sorun sonucu birbirinden uzaklaşan kahramanların tekrar bir araya gelip Thanos’a karşı mücadelesini anlatan film, serinin son filmi End Game’den yaklaşık bir yıl önce 2018 yılında izleyiciyle buluşmuştur.

Thanos sonsuzluk taşlarını ele geçirerek dünyada istediği yıkımı yapmak için çalışmalarına devam etmektedir. Dünyada bulunan iki sonsuzluk taşını almak için dünyaya geleceğini anladığımız bu sahnede Hulk’u Dr. Strange’nin yanında görüyoruz. Birlikte yaptıkları planı anlatmak için baba olmaya çalışan bunun için eşini ikna ettiği sahnelerden birinde Tony Stark’ın yanına giderler. Bir süredir birbirlerinden kopmuş olmalarına rağmen Thanos’a karşı birlik olmaları gerektiğini anlatırlar ancak bir sorun vardır zihin taşını taşıyan Vision’dan bir süredir kimse haber alamamıştır. Bu sırada Thanos’un adamları ortaya çıkar. Grubun bir bölümü Dr.Strange’nin bir diğeri ise Vision’un peşine düşer. Thor’un bu sırada uzay boşluğunda olduğunu hatırlatmakta fayda var ancak bir süre sonra Thons’un yaratacağı kaostan onunda haberi olmuştur. Ekibin dağılmasından faydalanan Thanos, Iron Man ve Peter Parker’ı kaçırmayı başarmıştır. Ekibin geri kalanı ise Vision’u saklamak için Black Panther’den yardım ister ve birlikte Wakanda’ya giderler. Vision kendisinde bulunan zihin taşını tavsiye üzerine yok etti ancak Thanos zaman taşını kullanarak zamanda geri gitti ve Vision’u devre dışı bırakıp taşı almayı başardı. Dünyanın sürekli insanoğlu tarafından bilinçsiz üremesi sonucu nüfusunun artması ve bunun sonucu Thanos’un buna bir son vermek için taşları ele geçirmeyi düşünmesi izleyiciler tarafından Thanos’un iyi mi kötü mü karaktere sahip olduğunu izleyicinin yorumuna bırakır.

Serinin en aksiyon dolu filmlerinden biri olan sonsuzluk savaşı 155 dakikanın izleyiciye nasıl geçtiğini farkettirmiyor. Sonu biraz dramatik bitsede bir sonraki film için izleyicilerini heyecan içinde bırakmayı başarmıştır. Yönetmen koltuğunda Anthony Russo ve Joe Russo’nun olduğu film ölümcül bir hesaplaşma senaryosudur.

Avengers: Sonsuzluk Savaşı Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

Robert Downey Jr.

Tony Stark / Iron Man

Chris Hemsworth

Thor Odinson

Chris Evans

Steve Rogers / Captain America

Scarlett Johansson

Natasha Romanoff / Black Widow

Benedict Cumberbatch

Stephen Strange / Doctor Strange

Tom Holland

Peter Parker / Spider-Man

Chadwick Boseman

T'Challa / Black Panther

Don Cheadle

James "Rhodey" Rhodes / War Machine

Elizabeth Olsen

Wanda Maximoff

Anthony Mackie

Sam Wilson / Falcon

Sebastian Stan

James "Bucky" Barnes / Winter Soldier

Sound

Alan Silvestri

Original Music Composer

David Farmer

Sound Designer

Tom Johnson

Sound Re-Recording Mixer

Doc Kane

ADR Mixer

Shannon Mills

Supervising Sound Editor

Juan Peralta

Sound Re-Recording Mixer

Production

Stan Lee

Executive Producer

Art

Beat Frutiger

Art Direction

Leslie A. Pope

Set Decoration

Robert Fechtman

Set Designer

Julian Ashby

Art Direction

Writing

İlk yorum yapan siz olun “Avengers: Sonsuzluk Savaşı”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.