Johnny Mnemonic Konusu

Johnny Mnemonic izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Şimdiden kült olmayı başarmış ve izleyicilerine döneminin belkide en başarılı bilim kurgu filmleri arasında yerini almış Johnny Mnemonic, 2021 yılında yaşayan kahramanın hikayesini ele almaktadır. Johnny 2021 yılında yaşayan, slikon çip takılarak biyolojik olarak geliştirilmiş hafıza kuryesi olarak seyircisiyle buluşan bir film olarak karşımıza çıkmaktadır. Jhonny , 1995 yılında vizyona girmiş bir film olmasına rağmen 21. yüzyıla kusursuz bir şekilde ayak uydurmuş bir yapıttır. Filmin içerisinde kiralık kurye olarak beynindeki bilgisayarları bellek hücreleri sayesinde netten canlı olarak indirdiği çok değerli bir bilgiyi kendisinde taşımaktadır. Yakuza ne ile karşılaşacağını bilmeden, sonunda tahmin ettiğinden daha fazla kan dondurucu ve global bir komplonun parçası olduğunda, peşinde Japon mafyası olduğunu öğrenir.

Johnny Mnemonic Filmin konusu

Siber uzay kavramı konusunda döneminin mucitlerinden olan ve bilim kurgu fanları tarafından adeta ilahlaştırılmış William Gibson’ın bir kısa hikayesinden oluşturulmuştur. 1995 yılında çekilmesine rağmen günümüze çok iyi bir şekilde anlatarak o döneme taşıyan film, izleyici bazından da gayet olumlu yorumlar almıştır. 1995 yılında internet yaygın olmamasına rağmen, Gibson’ın hikayesini oldukça başarılı bir şekilde işlemiş ve bugünü başarılı bir şekilde anlatmıştır. O dönemde yer almayan hatta bilinmeyen pek çok teknolojik gelişmeyi, başarılı bir şekilde işlemiş sanki geleceğe ışık tutmuştur.

Geleceği gününe aktarmayı başarmış bir film

Ancak filmin çıktığı dönemde istenilen hedefe ulaşılmamıştır. Tüm bir jenerasyonun başı olan kavramları yüzeysel bir şekilde işleyen Matrix’in hem de olabildiğince mainstream’e bulaşarak tüm zamanların en çok ses getirdiği döneminde, Johnny Mnemonic’in gözlerden kaçmış olması üzücü bir durum desek yanlış olmaz.

Oyuncu kadrosu ve yönetmeni

ABD’de çekilmiş bir film olan Johnny Mnemonic, Bilim kurgu, Aksiyon, gerilimi bir arada yaşatıyor. Robert Longo yönetmenliğinde çekilen film, 1994 yılında çekimleri gerçekleşmiştir. Oyunculara gelecek olursak, oyuncu kadrosu şu şekilde sıralanmaktadır: Keanu Reeves, Dina Meyer, Takeshi Kitano, Ice-T, Dolph Lundgren, Denis Akiyama. Bir baş yapıt olarak karşımıza çıkan ve seyircide büyük ilgi bırakan  Johnny Mnemonic’i sitemizden Türkçe dublaj olarak izleyebilirsiniz. İyi seyirler dileriz.

Johnny Mnemonic Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

Editing

Sound

Brad Fiedel

Original Music Composer

Production

Robert Lantos

İdari Yapımcı

Staffan Ahrenberg

İdari Yapımcı

Victoria Hamburg

İdari Yapımcı

Camera

François Protat

Fotoğraf Yönetmeni

Directing

Writing

Crew

Tig Fong

Dublörler
İlk yorum yapan siz olun “Johnny Mnemonic”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.