Yenilmezler: Son Oyun Konusu

11 yıla toplam 22 film sığdırmayı başaran Avengers, uzun soluklu bir hikayeyle maceranın sonuna geldiğini izleyiciye anlatıyor. Klasik Avengers aksiyonundan biraz uzaklaşıp seyirciye zaman zaman empati kurdurmayı hedefleyen dram-komedi sahneleriyle karşımıza çıkan filmin yönetmenleri Anthony ve Russo imzası taşıyor.

Film Hawke’nin ailesiyle birlikte mutlu bir hayat sürerken, kızının oğlunun ve eşinin ani kayboluş sahnesiyle başlıyor. Bilindiği üzere Infinity War’la Thanos, hedeflediği amaca ulaşmış ve sonsuzluk eldiveniyle dünyanın yarısını yok etmişti. Bu savaş sonunda bazı kahramanlar kaybettiklerinin üzüntüsünü hissederken bazıları uzay boşluğunda kalmarından dolayı yaşam mücadelesi vermekteydi. Thanos’un mutlak gücü elde etmesi ve gezegenin karanlık bir hale bürünmesi eski günlere duyulan özlemin artmasına sebep olmuştu.

 

Hayatta kalan kahramanların Thanos egemenliğine bir son vermek için besledikleri umudu açığa çıkarıp girdikleri mücadale izleyicilere üç saatlik nefes kesen sahneler izlettiriyor. Geride kalan Black Widow, Captain America, Hulk, Thor, Iron Man, Ant-Man kuantum bölgesinden gelerek intikam güçlerinin birleşimiyle nefes kesen mücadele başlayacaktır. Zamanda geriye giderek Thanos’un temel taşları bulmadan önceye gidip geleceği değiştirmek isteyen ekip Tony Stark’tan bir zaman makinası yapmasını ister. Kızının bunu istememesine rağmen yakın zamanda kaybettiği Peter Parker’ın acısı ona bu makinayı yapmak için fırsat oluşturuyor. Taşları ele geçirmeyi başarıyorlar fakat zamanda geriye gidildiği için daha önce gücünü yitirip yok olan Thanos geri geliyor ve bu kez taşları ele geçirip evrenin tamamını yok edip yeniden bir evren yaratmayı planlıyor.

Thanos ordusu ve Avangers’lar arasında başlayan mücadele sonucu Tony Stark enerjisini kullanması gerektiğinin farkında oluyor ve izleyicileri üzen bir vedayala hayatını kaybediyor. Tony’nin cenazesinden sonra Avangers ekibi dağılıyor ve her bir kahraman kendilerine ayrı ayrı bir yol çiziyor.

Yenilmezler: Son Oyun Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

Robert Downey Jr.

Tony Stark / Iron Man

Chris Evans

Steve Rogers / Captain America

Mark Ruffalo

Bruce Banner / Hulk

Chris Hemsworth

Thor Odinson

Scarlett Johansson

Natasha Romanoff / Black Widow

Jeremy Renner

Clint Barton / Hawkeye

Don Cheadle

James Rhodes / War Machine

Paul Rudd

Scott Lang / Ant-Man

Chadwick Boseman

T'Challa / Black Panther

Benedict Cumberbatch

Stephen Strange / Doctor Strange

Brie Larson

Carol Danvers / Captain Marvel

Tom Holland

Peter Parker / Spider-Man

Evangeline Lilly

Hope Van Dyne / Wasp

Art

Julian Ashby

Sanat Yönetmeni

Leslie A. Pope

Set Decoration

Production

Stan Lee

Executive Producer

Stan Lee

Comic Book

Stan Lee

In Memory Of

Sound

Alan Silvestri

Original Music Composer

David Farmer

Sound Designer

Camera

Paul Hughen

Second Unit Director of Photography

Costume & Make-Up

Judianna Makovsky

Costume Design
İlk yorum yapan siz olun “Yenilmezler: Son Oyun”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.