Acı Reçete (Pain Hustlers)

2023124 dk,

Acı Reçete (Pain Hustlers) Konusu

Liza Drake, uzun yıllar beyaz yaka çalışan olarak hayatına devam eder. Ancak bir gün ansızın işsiz kalır. Sonrasında bir ilaç şirketinde işe girer ve hayatı işte tam bu noktada beklenmedik şekilde değişir. Kızının ve kendinin geçimini sağlamak durumunda kalan Liza, hayatını hiç ummadığı yerlere sürükler. İlaç şirketinde çalıştığı sırada tanıştığı, Pete Brenner ise bu değişimin başrol oyuncusu olacaktır. Pete’nin teşviki ve içinde bulunduğu durum nedeniyle Liza, kendini bir anda yolsuzluk işlerinin içinde bulur. Bu durumun ciddiyetini kavraması zaman alır

Hayatında yükselişe geçmek isteyen ve kızının bakımını tam bir şekilde karşılamak isteyen Liza, hırsının kurbanı olacaktır. Amerika’da yaşanmış olan opioid krizini gözler önüne seren film, İlaç şirketinin bilerek kanser hastaları için üretilen ilacı, opioidile değiştirmesini konu ediniyor. Yüksek bağımlılık oluşturan opioid, bazı ilaçlarda düşük miktarda kullanılırken, ilaç şirketi bu maddeyi, kanser hastalarına yüksek dozda satmaya başlar. Tam da burada toplum sağlığını tehlikeye atarlar.

İnsanların hırsları için ve ulaşmaya çalıştıkları yerler için her şeyi yapabileceğini anlatan film, Liza üzerinden bunu işliyor. Liza, kendi içinde bulunduğu çaresiz durumu, başkalarını daha büyük çaresizliklere sürükleyerek çözmeye çalışır. Acı Reçete, etkileyici sahneleri ve toplumsal yozluğa gönderdiği mesajlarla, çağımızın insanının içler acısı durumuna ışık tutmakta. Herkesin  aslında mecbur kalırsa biraz Liza olabileceği mesajı keskin bir şekilde verilmektedir.

 

Acı Reçete (Pain Hustlers) Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Acı Reçete (Pain Hustlers)”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.

Acı Reçete