Affedilmeyen Konusu

1992 yılı yapımı olan filmin yönetmeni Clint Eastwood, filmin başrolünde ve yapımcılığında da görev üstlenmiştir. Filmin temel konusu eskiden haydutluk yaparak geçinen bir adam ve bir katilin birlikte iş yapmasıdır.

Big Whiskey kasabasında hayat kadınlarını yaralamakla suçlanan Mike ve Bunting adında iki kovboy vardır. Kasaba halkı bu iki kovboya bin dolar ödül koyar ancak kasaba şerifi Little Bill bu duruma oldukça sinirlenmiştir. Diktatör eğilimleriyle kasaba halkının hiç memnun olmadığı Bill aynı zamanda eski bir silahşördür. Kasabanın huzurlu bir şekilde yaşanmasını sağlamak için göreve gelsede bu iki kovboyu suçlarına rağmen yakalamaktan uzak durmuştur. Big Whiskey bölgesinden uzakta Kansas’ta yaşayan Schofiled adındaki genç, eski partneri olan William Munny ile birlikte ödüle talip olmak istemektedir. Munny eski bir silah kaçakçısıdır ve artık çocuklarını yetiştirmek için bir çiftlikte sakin bir hayat sürmektedir. Alkol ve silah kullanmamaya söz vermiştir ancak çiftlikte işlerin kötüye gitmesi ve çocukların geleceği için paraya sıkışması Schofield’in teklifini kabul etmesine neden olur.

Bir kaç gün sonra yola koyulduğunda Kid’le birlikte kasabaya giderler ancak bu sırada yanında emekliye ayrılmış Ned Logan’ı da yanında getirmiştir. Bu sırada ödül için kasabaya gelen başka silahşörlerde vardır. Little Bill suçluları korumaya devam etmiş ödül avcılarını döverek kasabadan uzaklaşmalarını sağlamıştır. Kasabaya gelenler arasında Beauchamp adında bir yazar vardır ve şerifin ödül avcılarına yaptıklarını gördükten sonra kasabada kalıp Little Bill’den aldığı bilgilerle biyografi yazmak istediğini söyler. Olumsuz hava koşullarına rağmen kasabaya ulaşırlar ancak yolda hastalanmış Munny’i tek başına yakalayan şerif onu döverek kasabadan uzaklaştırmaya çalışır. Kid ve Logan bulundukları yerden kaçmayı başarmış Munny ile buluşup tekrar bir plan yapmaya başlamışlardır. Bir süre sonra kovboyların izini sürmeye başlarlar ve onları öldürürler. Logan için bu iş hiç kolay olmamıştır ve evine geri dönmeye karar verir.

Munny ve Kid ödülü almak için kasabaya döndüklerinde Logan’ın Little Bill tarafından yakalandığını, işkence gördükten sonra öldürüldüğünü öğrenirler. Bu olay üzerine Kid, Kansas’a dönüp Logan ve Munny’nin ailesine parayı vermek üzere yola çıkar. Munny ise alkollü bir şekilde Little Bill’e yaptıkları için ders vermesi gerektiğini düşünerek kasabaya doğru yola koyulur. Munny, Little Bill’i etkisiz hale getirdikten sonra kasabadan ayrılmadan önce insanları şerif konusunda bildirmekten de geri kalmaz.

Affedilmeyen Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

Clint Eastwood

William Munny

Gene Hackman

'Little' Bill Daggett

Jaimz Woolvett

The Schofield Kid

Anna Levine

Delilah Fitzgerald

Saul Rubinek

W.W. Beauchamp

Frances Fisher

Strawberry Alice

David Mucci

Quick Mike

Rob Campbell

Davey Bunting

Anthony James

Skinny Dubois

Ron White

Clyde Ledbetter

Jefferson Mappin

Fatty Rossiter

Jeremy Ratchford

Deputy Andy Russell

Directing

Tom Rooker

Assistant Director

Production

David Valdes

Production Manager

Sound

Lennie Niehaus

Original Music Composer

Donald Harris

Music Editor

Camera

Jack Green

Director of Photography

Art

Henry Bumstead

Production Design

Adrian Gorton

Art Direction

Editing

Lighting

Tom Stern

Chief Lighting Technician
İlk yorum yapan siz olun “Affedilmeyen”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.

unforgiven