Yosmanın Kızı Konusu

Senaryosunu Nejat Saydam’ın yaptığı filmin yönetmenliğini Nişan Hançer yapmış olup 1969 yılında sinema severlerle buluşmuştur. Filmin oyuncu kadrosunda ise Tamer Yiğit, Sezer Güvenirgil, Feri Cansel, Kadir Savun ve Hüseyin Baradan rol almıştır. Filmin konusu yaşadıkları engeller karşısında mağlup olan bir ailenin parçalanmasından meydana gelir.

Muhteşem, sazlı dam çiftliğinin sahibidir ve abisi Mahmut ile birlikte yaşarlar. Muhteşem kocası öldükten sonra çaplıklık yapmaya başlar ve gözünü Mihriban ile evlilik planları yapan Ahmet’ diker. Ahmet her şeyden habersiz deniz kenarında yürürken Muhteşem onu görür ve koşarak yanına gelir. Denizin içinde küpesini kaybettiği ve bulup kendisine çiftliğe getirmesini rica eder. Ahmet henüz tanımadığı bu kadını kırmak istemez ve küpeyi bulup çiftliğe gelir. Bu sırada Muhteşem kendisiyle beraber olmak ister ve Ahmet kendini zor kurtarır. Çiftliğin dilsiz ve sağır çalışanı Hüdaverdi olanları görür ancak açıklayamaz.

Muhteşem, Ahmet’in kendisinden iş istemeye geldiğini söyleyerek kendisini temize çıkarır. Ahmet ve Mihribab abisinden gizlice buluşurlar ancak Ahmet’in davranışlarında bir tuhaflık vardır. Mihriban’ın abisi olan Mahmut, Ahmet’in fakir olmasından dolayı kardeşinin onunla evlenmesini istemez ve ilişkilerine engel olmaya çalışır. Mahmut zengin biri bulmuş ve para karşılığında kardeşinin onunla evlenmesi yönünde bir anlaşmaya varmıştır. Bu sırada Mihriban, çiftlik sahibi Muhteşem’den haberdar olur ve Ahmet’i kaybetmek korkusunu kapılır.

Muhteşem, Mihriban’ı çiftliğine çağırır ve Ahmet’in kendisini sevdiğini söyler. Mihriban duyduklarının etkisiyle ağlayarak çiftlikten uzaklaşır. Ancak bir süre sonra gerçek ortaya çıkar. Bu yalanın Muhteşem tarafından ortaya atıldığı ortaya çıkar.

Mihriban’ın annesi olan Emet’i hatun kızının Ahmet’e deliler gibi aşık olduğunu bilir ve onunla evlenmesine razı olur. Ahmet ve Mihriban mutlu bir şekilde evlilik hazırlıklarına başlarken Mahmut ve Muhteşem bu evliliği başlamadan sonlandırmak için iş birliği yaparlar. Mahmut parasını aldığı adama kardeşini evlendireceğine söz vermiştir. Öte yandan söylediği yalan ortaya çıkan Muhteşem’in hırsı günden güne büyümeye devam etmiştir. Tüm zorluklara rağmen evlenmeyi başaran Ahmet ve Mihriban birlikte mutlu bir  hayatın kapısını araladıklarını düşünürler. O sırada Mahmut hain planları ile aralarına girmeye çalışır.

İlk yorum yapan siz olun “Yosmanın Kızı”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.