Yaşamak Kolay Değil

197061 dk

Yaşamak Kolay Değil Konusu

Yaşamak Kolay Değil izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

1970 yapımı dram filminin yönetmenliğini Ülkü Erakalın yapmıştır. Filmde Sümer Tilmaç, Ayhan Işık, Mümtaz Ener, Güzin Özipek ve Feridun Çölgeçen rol almıştır. Filmde kızı için yasadışı işlere karışan bir babanın hikayesi anlatılır. Orhan, ağabeyinin yaptığı yasadışı işler yüzünden 4 yıl hapiste yatar. Hapisten yattığı dönemlerde eşi ve kızı onun özlemiyle zor günler geçirmiştir. Çıkacağı günü dört gözle beklerler.

  Orhan’ın döndüğü akşam abisinin onu tekrar aradığını ve onunla alakalı planları olduğunu söyler. Fakat onun karanlık işleri yüzünden 4 yıl acı çektiğini söyleyen kadın onun bir daha hayatlarına girmesini istemez. Orhan eşine hak vererek bu işleri bırakacağına yemin eder. Eski patronu herkese iyi bir insan olmak için bir şans daha verebileceğine inanmaktadır ve onu yeniden işe alır.  Bu duruma çok sevinen Orhan patronunun yaptığı bu iyiliğin karşılığını vereceğine ve onun güvenini boşa çıkarmayacağına dair söz verir. Eşiyle hayatının bundan sonraki dönemlerinde mutlu bir hayat süreceklerine inanırlar. Orhan yeniden taksi şoförlüğü yapmaya başlar.

 

 Araba borcunu ödedikten sonra şirin bir ev almanın hayallerini kurarlar. Bir gece kızları rahatsızlanır.  Doktor uzun süredir ihmal edilen kızın sağlık durumunun ağır olduğunu ve bundan sonra çok iyi bakılması gerektiğini söyler yoksa kız hayatını kaybedecektir. Çaresiz kalan anne baba kızlarını tedavisini devam ettirebilmek çare aramaya başlarlar. Bu durum hayatlarını altüst edecek ve onları büyük ekonomik sıkıntılara sokacaktır. Ev sahibiyle konuşarak evin kirasını geciktireceklerini söylerler. Kızına yardım etmesi için ablasını arayan anne de ablası tarafından reddedilir. Ablası prensiplerine bağlı bir kadındır ve kardeşinin Orhan gibi bir serseriyle beraber olmasını istemez. Bu yüzden bir süre daha burnunun sürtmesi gerektiğini düşünür.

   Yardım istemek için Orhan abisini ziyaret eder. Abisi ona bir soygun yapmayı teklif eder. Teklifi kabul ederse büyük miktarda para kazanabileceğini ve kızını kurtaracağını söyler. Geçmişi bir kenara bırakan Orhan abisinin bu teklifini reddeder ve onun karanlık işlerine asla dahil olmayacağını söyler.Bu sırada küçük kızının durumu günden güne kötüye gitmekte ve yapılan tedaviler yetersiz kalmaktadır. Orhan kızı uğruna verdiği karardan dönmek zorunda kalacaktır.

 

 

 

Yaşamak Kolay Değil Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Yaşamak Kolay Değil”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.