Vuruldum Bir Kıza Konusu

Vuruldum Bir Kıza izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

1968 yılında vizyona giren filmin yönetmenliğini Memduh Ün yapmış ve oyuncu kadrosunda Fatma Girik, Renan Fosforoğlu, Vahi Öz ve Mürüvvet Sim yer almıştır. Filmin konusu köyde yaşayan Fadime’nin sanatçı olan Berkant’tan hoşlanması ve onu etkilemek için giriştiği maceralar anlatılır.

Köyde birbirine düşman iki aile vardır. Horozoğulları ve Tokmakoğulları çok önceden beri birbirlerini sevmeyen iki ailedir. Kendileri birbirlerine zarar veremezlerse horoz dövüştürmeye karar verirler ve sürekli olarak kavga çıkarırlar. Kamera kadınlar hamamına yöneldiğinde iki ailenin kadınlarının da geçimsiz olduğunu anlıyoruz.

Horozoğlullarının oğlu Memiş, Tokmakoğullarının kızı Fatma’ya aşıktır. her gün ona mektup yazıp ailelerinden gizli buluşmaya çağırırdı. Fatma korkusuzdur ailelerinin düşmanlıklarını göz ardı eder ancak Memiş onun kadar cesur değildir. Buluştukları zaman sürekli babasına yakalanacağı korkusuna kapılır. Fatma Memiş’in kendisini kaçırıp evlenmelerini ister ancak Memiş bu fikri beğenmez. Fatma’nın babası bu gizli ilişkiyi öğrenmiş ve bu sorunu çözmek için Horozoğullarına bir aracı göndermeye karar verir.

Horozoğulları bu anlaşmayı kabul etmez ve aracıyı evden kovarlar. Bu sırada köye İstanbul’dan bir sahne ekibi gelir. Sahneye önce yakışıklı şarkıcı Berkant ardından güzel kadınlardan oluşan bir dansöz ekibi çıkar. Memiş ve Fadime ailelerinin evliliklerine izin vermemeleri yüzünden mutsuz görünüyordur ancak Memiş dansözleri görünce mutsuzluğundan eser kalmadı. Daha sonra dansözler İstanbul’a giderken Memiş ve babası da onun peşine gider. Fadime bunu öğrenince meşhur bir şarkıcı olma hayaliyle çantasını alıp İstanbul’a gitmeye karar verir. İstanbul’da başvurduğu bütün gazinolar Fadime’yi  geri çevirir bunun üzerine köyüne dönmeye karar verdiği esnada afişlerde köye gelen şarkıcı Berkant’ı görür ve bu onun için umut kapısı olmuştur.

Fadime Berkant’ın çalıştığı gaziyona giderek ona derdini anlatır. Berkant onu yanına hizmetçi olarak işe alır ve şarkı söyleme konusunda yardımcı olacağına söz verir. İlerleyen zaman içerisinde Fatma sahneye çıkıp şarkı söylemeye de başlar ancak git gide Berkant’a aşık olmaya başlamıştır. Berkant’ın kendisini beğenmeyeceğini düşünerek görüntüsünü değiştirmeye başlar. Bu sırada Memiş pavyonlarda aradığı dansözü bulamayınca tekrar Fatma’yı aramaya başlar. Fatma artık Memiş’i değil sadece Berkant’ı düşünür olmuştur. Onu kıskandırmak için Memiş’i kullanmayı da ihmal etmemiştir.

Vuruldum Bir Kıza Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

Directing

Production

Writing

Camera

Cahit Engin

Director of Photography

Art

Lighting

Erol Batıbeki

Lighting Director
İlk yorum yapan siz olun “Vuruldum Bir Kıza”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.