Soysuzlar Çetesi

2009153 dk, , ,

Bir zamanlar Nazi işgali altındaki Fransa'da...

Soysuzlar Çetesi Konusu

Quentin Tarantiono’nun senaryosunu yazıp yönettiği film 2009 yılında gösterime girmiş 2.Dünya savaşı sonrası izler taşımaktadır. Filmde başarılı aktör Brad Pitt, Christoph Waltz ve Diane Kruger rolleri paylaşmaktadır.

1941 yılında Fransa Alman işgali altındadır ve Albay Hans Landa bölgedeki yahudileri tespit etmek için görevlendirilmiştir. Bu esnada daha öncede gitmiş olduğu LaPadite’nin evine gidiyor ve burada ikili arasında bir tartışma yaşandığını görüyoruz. Padite üç kızıyla yaşadığı eve daha öncede arama yapıldığını söylesede albayın işgalci birlikte yer almasının verdiği güç adamın sessiz kalmasına neden oluyor. Diğer yandan işkence edilip öldürülen yahudilerin intikamını almak için kendilerini alman askerlerini öldürmekle görevlendirmiş bir çetenin olduğunu görüyoruz. Çete tüm almanları öldürüp Hitler’i yakalamayı kafalarına koymuştur. Alman ordusunun da içine sızmayı başarmış çete alman ordusu tarafından soysuzlar çetesi olarak adlandırılıyor. Shosanna, alman birliklerinden kurtulmayı başarmış bir yahudi biridir ve bir gün bu çete ile yolları kesişiyor.

Aradan dört yıl geçmiş ve Shosanna Paris’te bir sinema sahibi olmuştur. Salonda sadece bir makinist ve kendisinin çalıştığı esnada ani bir değişiklik gündeme geliyor. Almanların savaştaki tutumunun haklı olduğunu gösteren provokatif bir filmin salonda gösterilmesi isteniyor. Bu önemli geceye yüksek rütbeli askerler ve Hitler’in geleceğini öğrendiğinde salonun kapılarını kitleyip hepsini öldürmek gibi korkunç bir plan yapıyor. Brad Pitt’in canlandırdığı Teğmen Aldo Raine ve Shosanna arasında intikamın planı yapılıyor. Zaman zaman bu plan arasında izleyicilere komedi dolu sahneler yansıyor. Gala başladığında salon dolmuş alman askerleri ve Hitler filmi izlemektedir. Makinistin odasında bulunan Shosanna alman bir asker tarafından öldürülür. Ancak salonda izlenen filmin son sahnesine kendi görüntüsünü yerleştirmiş ve orada bulunan yahudi bir askere orayı yakmasını söyler. İlk başta izleyiciler olanların farkında değildir ama aniden salon yanmaya başlar ve kapıların açılmasıyla salonda olan herkes vurulur.

Soysuzlar Çetesi Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

Brad Pitt

First Lieutenant Aldo "The Apache" Raine

Mélanie Laurent

Shosanna Dreyfus / Emmanuelle Mimieux

Christoph Waltz

SS Colonel Hans "The Jew Hunter" Landa

Eli Roth

Staff Sergeant Donny "The Bear Jew" Donowitz

Michael Fassbender kimdir?

Lieutenant Archie Hicox

Diane Kruger

Bridget von Hammersmark

Daniel Brühl

Private First Class Fredrick Zoller

Til Schweiger

Sergeant Hugo Stiglitz

Gedeon Burkhard

Corporal Wilhelm Wicki

B. J. Novak

Private First Class Smithson "The Little Man" Utivich

Omar Doom

Private First Class Omar Ulmer

August Diehl

Major Dieter Hellstrom

Denis Ménochet

Perrier LaPadite

Sylvester Groth

Joseph Goebbels

Directing

Writing

Production

Lloyd Phillips

Executive Producer

Bob Weinstein

Executive Producer

Harvey Weinstein

Executive Producer

Camera

Robert Richardson

Director of Photography

Editing

Sound

Harry Cohen

Sound Designer

Art

David Wasco

Production Design
İlk yorum yapan siz olun “Soysuzlar Çetesi”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.

Soysuzlar Çetesi