Tebessüm Konusu

Mustafa oldukça mutsuz ve depresif bir adamdır. Çevresi, Mustafa’nın ne kadar asık suratlı bir insan olduğunu her fırsatta dile getirir.Özellikle iş yerinden arkadaşı  Zeki, Mustafa’ya hemen her gün suratsızlığı nedeniyle psikolojik şiddet uygular. Zaten kendi içerisinde psikolojik bir savaş içerisine olan Mustafa, insanların bu tavırlarından etkilenir. Mutsuzluğu her geçen gün artar. Bir gün Zeki, ona bir hikaye anlatır. Saçlarını sarıya boyamasını önerir.

Daha yumuşak bir mizaca sahip olacağını düşünen Mustafa, bu öneriyi yerine getirir. Bununla da kalmayan Zeki, Mustafa’ya gülümser bir ifade kazanması için dudaklarının kenarına kesik atmalarını önerir. Mustafa, bu öneriyi de kabul eder. Bu gelişmeler Mustafa’nın psikolojisini daha çok etkiler. Henüz kendi durumlarını kabullenemeyen Mustafa ailesinden gelen bir haberle sarsılır. Denizli’ye yola çıkan genç adam, babasının hastaneye kaldırıldığını ve bacağının kesildiğini öğrenir. Ailesi tarafından kendisine hiç beklenmeyen bir görev verilir.

Mustafa, babasının kesilen bacağını gömmek zorundadır. Hatta bu bacak için bir cenaze töreni bile düzenlenecektir. Kendi iç karmaşası ile bile hesaplaşamayan Mustafa, absürt bir olaylar zincirinin içinde kalır. Gündelik yaşantı içerisinde insana atfedilen zorunlulukların, absürt bir yansıması seyirciye aktarılmaktadır.

Toplum baskısı ve günümüz çağının en büyük problemlerinden olan mental çöküşe başka bir bakış açısı ile bakılmış yer yer komedi unsurlarına da yer verilerek absürt-durum komedisi haline getirilmeye çalışılmıştır.

Tebessüm Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Tebessüm”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.

Tebessüm