Tamirci Parçası Konusu

   Bir süredir iflasın eşiğinde olan Nazmi Bey, kızı Oya’ya ve yeğeni Bülent’e hiç bir şey fark ettirmemeye çalışır ve hayatta ki tek arzusunun ikisinin evlenmeleri olduğunu dile getirir. Bülent ve Oya arabayla yolculuk ettiği esnada arabaları bozulur ve tamirci Demir gelir. Bülent’in kendisine yönelik aşağılayıcı sözlere rağmen tepki göstermez çünkü ilk görüşte Oya’ya gönlünü kaptırmıştır.

   Son çare olarak borçlu olduğu kişilerden yardım isteyen Nazmi Bey, olumlu bir yanıt alamayınca bir vasiyetname hazırlar ve kendi canına kıymaya karar verir. Oya babasının tek dileğini yerine getirip Bülent ile evlenmeyi kabul eder. Nazmi Bey’in ölümünden sonra alacaklı kişiler ailenin tüm eşyalarını ve yaşadıkları köşkü ellerinden almaya çalışır. Oya’nın eskisi gibi servet sahibi bir aileye sahip olmadığının farkında olan Bülent, Oya ile evlenme düşüncesinden vazgeçer. Tüm bunlar olurken Demir ilk görüşte aşık olduğu Oya’nın kim olduğunu öğrenmiş ve bu sıkıntılı günlerinde kendisine yardım etmeyi düşünmektedir. Nazmi Bey’in alacaklı karın yanında çalışmaya başlayan Bülent köşkü satıp hemen göze girmeye çalışmaktadır.

Nihayetinde köşkü tamirci Demir satın alır ve Oya ve annesinin orada yaşamaya kalmaya devam etmesini ister. Buna karşılık Oya’ya olan hislerini dile getirip annesinden kızıyla evlenmek için müsaade ister. Ailesi Oya’ya henüz artık servet sahibi olmadıklarını ve köşkün yeni sahibinin Demir olduğunu söylememiştir. Bülent’in kendisiyle evlenmekten vazgeçtiğini öğrenen Oya, Demiri ziyaret etmek için tamir haneye gider ve ani bir kararla evlenmek istediğini dile getirir. Fakat bir süre sonra Demir Oya’nın kendisiyle Bülent’ten intikam almak için evlendiğini öğrenip deliye dönmüştür. Yanlış bir karar verdiğini düşünen Bülent tekrar Oya ile bir araya gelmek istediğini söylemiş ve Oya’yı bir çıkmaya sokmuştur. Bu sırada Oya artık zengin olmadıklarını ve köşkün yeni sahibinin Demir olduğunu öğrenir ve pişmanlık duyup kendisinden özür dilemek için bir araya gelirler.

   Bülent’in kendilerinin huzurunu kaçırmak için türlü oyunlar yapmasına rağmen üstlerinden gelmeyi başaran Demir ve Oya ortadan kalkan tüm belirsizliklerin ardından mutlu bir şekilde yaşamaya devam eder.

Ekip & Oyuncular

İlk yorum yapan siz olun “Tamirci Parçası”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.