Dexter Fletcher

Oyunculuk

2002

Stander

- Lee McCall
2012

St George's Day

- Levi
1980

Fil Adam

- Bytes' Boy

Ateşten Kalbe Akıldan Dumana” filminde rol alan oyuncu Dexter Fletcher kimdir? Dexter Fletcher kaç yaşında? Dexter Fletcher aslen nereli? Dexter Fletcher dizileri neler? Dexter Fletcher filmleri neler? Dexter Fletcher ödülleri neler? Dexter Fletcher hangi burç? Dexter Fletcher hakkında merak ettiğiniz ve bilmeniz gereken her şeyi sizin için bu yazımızda derledik.

Dexter Fletcher Kimdir?

Dexter Fletcher, 55 yaşındadır. Dexter Fletcher’in bursu ise; Kovadır. İngiltere’nin Kuzey Londra’sı Enfield’de dünyaya gelen  Dexter Fletcher, günümüzde  6 milyon dolarlık net değere sahip bir İngiliz aktör ve yönetmen olarak izler kitle tarafından anılmaktadır.

Dexter Fletcher’in eğitim hayatına bakıldığında; Anna Scher Tiyatrosu’nda okudu. Eğlence sektörü kariyeri genç yaşta başlayan Dexter Fletcher, 1976’lı “Bugsy Malone ”’de Baby Face’i izler ve sahne yarışması bir yıl sonra “Bir Yaz Gecesi Rüyası” nda geldi.

Britanya’da “Fil Adamı”, “Bounty” ve “The Long Good Friday” de yer alan oldukça popüler bir çocuk oyunculuk deneyimi olan Dexter Fletcher, yaşlı olduğu gibi, Fletcher’ın kredileri arasında “Cinayet En Kötü”, “The Rachel Papers”, “Layer Cake”, “Lock, Stock ve Two Smoking Barrels”, “Band of Brothers”, “The Virgin Queen” “ve” Booby ve Beast “. Dexter Fletcher, Guy Ritchie’s Lock, Stock ve Two Smoking Barrels’ın yanı sıra komedi-drama Hotel Babylon, HBO dizisi Band of Brothers gibi televizyon programlarında rol aldı ve kariyerinin başlarında komedide Spike Thomson olarak rol aldı. Dexter Fletcher’in Drama türünde ise Basın Çetes’nde yer aldı. Fletcher, “The Right Now Now The Way” adlı radyo programında yer aldığı bilinmektedir.

1997 yılına geldiğinde İngiliz film yönetmeni ve aktör Dexter Fletcher, Kylie Minogue’un “Bir tür Bliss” için yaptığı müzik videosunda yer aldı.

2012 yılının başlarında Dexter Fletcher, “Wild Bill” ile yönetmenlik yaptı. Onun takip çabası “Sunshine on Leith”, bir yıl sonra serbest bıraktı ve Fletcher, McDonald’s için TV reklamları yapıyor ve çeşitli TV şovlarını ve sesli kitapları anlattığı bilinmektedir.

İngiliz film yönetmeni ve aktör Dexter Fletche’in özel hayatına bakıldığında ise; Aktrisler Liza Walker ve Julia Sawalha ile iki yüksek profilli ilişkiden sonra 1997’den beri karısı Dalia Ibelhauptaite ile evlendi, çift günümüzde hala mutlu evliliklerine devam etmektedir.