Sessizlik Konusu

2019 yılında seyircisi ile buluşan Sessizlik filminin orijinal ismi The Silence. Gerilim ve korku kategorilerinde yer alan Sessizlik filmi, Amerika Birleşik Devletleri’nde çekilmiştir. Filmin yönetmen koltuğunda John R. Leonetti. Sessizlik filminin oyuncu kadrosu ise şu isimlerden oluşuyor; Stanley Tucci, Kiernan Shipka, Miranda Otto, John Corbett, Kate Trotter, Kyle Breitkopf, Dempsey Bryk, Billy MacLellan, Chris Whitby, Barbara Gordon, Zoe Doyle, Cory O’Brien, Alex Hatz, Gregory Waters, Sarah Abbott, Kate Corbett, John Fray, Konima Parkinson-Jones, Dan Duran, Pat Kiernan, Annika Pergament, Helen Stevens, Callum Shoniker, Hannah Gordon, Taylor Love, Cesare Scarpone, Carson Durven, Ryan Turner, Luigi Raimondo. Sessiz kalmak hiç bu kadar önemli olmamıştı. Ya sessiz olursun hayatta kalırsın ya da ses çıkarırsın ölürsün.

Sessizlik Filminin konusu

Bir grup araştırmacılar tarafından yapılan kazı çalışması esnasında, onlarca yıl boyunca yer altında yaşayan ölümcül yaratıklar uyandırılırlar. Dünyaya saldırıya geçen bu yaratıklar bir anda dünyanın düzenini alt üst ederler. Yeryüzüne çıkan bu yaratıklar, insanları avlamak için harekete geçerler. Gözleri görmeyen bu yaratıklar kurbanlarını avlamak için çıkan sesten takip ederler. En ufak şiddette ses duydukları zaman direkt kurbanlarına saldıran bu canavarlardan kurtulmanın tek yolu sessiz bir yaşam sürmektir. Çünkü çıkan en ufak saldırıda direk saldırıya geçiyorlar. Sessiz olmak hiç bu kadar hayat kurtarmamıştı.

Yaratıklar tüm dünyaya saldırmıştır

Tüm dünyaya dehşet saçan bu yaratıklardan kaçmak isteyen ve harekete geçen genç bir kız ve ailesi, şehir dışında bir  yerde saklanmaya çalışırlar. Fakat tüm dünyayı etkisi altına alan bu canavarlardan kaçmak kolay olmayacaktır. Yaşam mücadelesi veren bu aile, karşılarına çıkan kimseye güvenmemektedir. Şehir dışında sığınacakları bir ev bulan genç kız ve ailesi, burada da gizemli bir tarikat ile karşılaşırlar. Tüm dünyayı artık sessizlik sarmıştır. Ses çıkarmak ise oldukça tehlikeli bir eylem olmuştur. Sessizlik filmini sitemizden Türkçe dublaj olarak izleyebilirsiniz. Korku dolu sahneleri ile izleyenlerin kalp artışını hızlandırmayı başarıyor. Heyecan dolu sahneleri ile soluksuz bir şekilde izleyeceğiniz bir film. İyi seyirler dileriz…

Ekip & Oyuncular

Production

Bob Ziembicki

Production Designer

Martin Moszkowicz

İdari Yapımcı

Bernhard Thür

Production Executive

Sara Kay

Casting Director

Directing

Editing

Costume & Make-Up

Lea Carlson

Costume Designer

Visual Effects

Dennis Berardi

Visual Effects Supervisor
İlk yorum yapan siz olun “Sessizlik”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.