Krallar ve Kraliçe Konusu

Krallar ve Kraliçe izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

2004 yılında ilk defa seyirci karşısına çıkan Krallar ve Kraliçe filminin orijinal ismi Rois et reine’dir. Dram filmler ve komedi filmler kategorisinde yer alan Krallar ve Kraliçeler filminin yönetmen koltuğunda Arnaud Desplechin oturmaktadır. Fransa ülkesine ait olan filmin başrol oyuncuları ise şu şekilde sıralanmaktadır; Emmanuelle Devos, Geoffrey Carey ve Thierry Bosc.

Krallar ve Kraliçe filminin konusu

Krallar ve Kraliçe filminin konusunda ilk hikaye, oldukça genç ve karmaşık bir kadın olan Nora’ya aittir. Nora, ağır hasta olan babasını ziyaret etmek için yanına gider. Nora’nın babası profesördür. Nora oldukça yoğun iş hayatına sahip olmasına rağmen yönettiği sanat galerisinin personeli ve sevilisinin de desteği ile hastanede yatan babası ile ilgilenmeye başlar. Krallar ve Kraliçe filmini izleyen kişide büyük bir etki bırakmayı başaran film, yaşlı adamın son nefesini vermeden önce kız kardeşinin onun görebilmesini, acılar içerisinde kıvranan babanın rahat etmesi, hasta bakıcıların babası ile ilgilenmesi için çırpınan Nora’nın yaşadığı bütün üzüntüyü, acıyı, yoğun duyguları seyirciye geçirmeyi başarıyor.

İkinci hikaye ise şu şekilde;

Filmde yer alan bir diğer hikaye ise eksantrik ve son derece hoş, yaratıcı ve oldukça yakışıklı bir adam olan müzisyen Ismael’in, kendi rızası olmadan akıl hastanesine nasıl yatırıldığını anlatarak başlar. Bu işi kimin yaptırdığını öğrenmek isteyen İsmail ise ne soğuk psikiatristi ne de salak avukatı yardımcı olmaz. Kontrolün ve otoritenin hemen hemen sıfır olduğu bu yerde başıboş bir şekilde dolaşan İsmail’in, intihara meyilli bir genç kadının ilgilenmesi üzerine gelişir. Tüm bu anlara tanık olan seyirci ise onun Nora’yla seneler öncesine dayanan bir ilişki olduğuna dair ipuçları yakalamaya başlar.

Krallar ve Kraliçe Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

Production

Camera

Eric Gautier

Director of Photography

Directing

Editing

Costume & Make-Up

Benoît Lestang

Makeup Effects Designer

Nathalie Raoul

Costume Design

Thi-Loan Nguyen

Key Makeup Artist

Art

Daniel Bevan

Production Design
İlk yorum yapan siz olun “Krallar ve Kraliçe”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.