Proje

Eğer özel bir gücünüz olsaydı ilk ne yapmak isterdiniz?

Proje Konusu

14 Ağustos 2020 tarihinde seyirci ile Netflix üzerinden buluşan Proje, Netflix Uygulaması’nda uzun bir süreden beri bekleyen filmler arasında yerini alıyor. Proje filmi Mattson Tomlin tarafından yazıldı. Süper kahraman filmleri kategorisi arasında yerini alan film, Project Power ismi ile de biliniyor. Proje’nin yönetmenliğini Henry Joost ile Ariel Schulman’ın beraber üstlendiler. Proje Filmi’nin yapım kadrosunda yer alan isimler ise şu şekilde sıralanıyor; Jamie Foxx, Joseph Gordon-Levitt, and Dominique Fishback, alongside Machine Gun Kelly, Rodrigo Santoro, Amy Landecker ve Allen Maldonado. Proje’ye ayrılan bütçe ise 85 milyon dolar olduğunu ifade edelim. 

Proje Filmi’nin konusu nedir?

Proje’nin konusu, kullanıcılarına geçici olmak şartıyla süper güçler veren, tehlikeli ve yeni bir hapın kaynağına ulaşmak isteyen eski bir asker ile genç bir kızın hikayesi. Daha sonradan onlara dahil olan polisin yolları bir anda kesişir. Söz konusu film, eski bir asker, genç bir satıcı ve bir polis etrafında gelişiyor. Filmin türü ise bilim – kurgu. New Orleans sokaklarında, yeni bir hapın çıktığı ve bu hapı kullanan herkesin süper güçlere sahip olduğu gibi dedikodular çıkmaya başlıyor. Ancak bir sorun var ki, bu hapı alana kadar neler olacağını bilmemek. Çünkü söz konusu olan hapı kullanan herkes farklı süper güce sahip oluyor. Bu hapı içenlerden kimileri kurşun geçirmeyen özel birr sahip olurken, bir başkası görünmez olabiliyor. Fakat bazı insanlarda bu hap daha ölümcül bir reaksiyon gösterebiliyor. 

Şehir bir anda suç şehri oluyor

Süper güce ulaşan bu insanlar şehirdeki suç oranları bir anda artmaya başlıyor. Suç seviyeleri yükselince devreye ise Joseph Gordon – Levitt’in hayat verdiği yerel bir polis olarak olaya el atıyor. Güce karşı güçle savaşmaya karar veriyor. Öte yandan Dominique Fishback tarafından canlandırılan genç bir satıcı ve Jamie Foxx tarafından canlandırılan aynı zamanda intkam arzusunda güç olan eski bir askerle bir oluyor. Bu üçlü ekip söz konusu olan haın yaratılmasından sorumlu olan grubun izini bulmak ve o grubu durdurmak, hapı almak için mücadeleye giriyorlar. Birbirinden heyecanlı ve soluk kesen sahneleriyle izleyici karşısına çıkan Projeyi, Netfilix linkine tıklayarak Türkçe dublajlı olarak izleyebilirsiniz. 

 

 

Proje Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

Directing

Production

Ray Angelic

İdari Yapımcı

Art

Naomi Shohan

Production Design

Costume & Make-Up

Sharen Davis

Costume Design

Sherri Hamilton

Key Hair Stylist

Stacy Kelly

Makeup Department Head

Camera

Michael Simmonds

Fotoğraf Yönetmeni

Editing

Sound

Joseph Trapanese

Original Music Composer

Crew

Luca Borghese

Post Production Supervisor
İlk yorum yapan siz olun “Proje”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.