Testere Konusu

Sundance Film Festivali’nde tanıtımı gerçekleştirilen Testere 1 filmi, Ocak 2004 tarihinde ilk tanıtımını yaptı. 29 Ekim 2004 tarihinde ise seyircisiyle buluşan film, izleyicisini adeta büyüledi. Son derece sıra dışı bir katil etrafında dönen Testere, kurbanlarına yaşamın anlamını ve değerini anlatmak gibi bir takıntısı mevcut. Seçtiği kurbanlarına ölümcül oyunlar oluşturarak, oluşturduğu bu bulmacalı oyun içerisinde kurban kendini kurtarmak zorunda. Kurbanlara sunulan imkan dışı seçenekler, kurbanları büyük bir dehşet içerisine düşürmekte. Kurbanlar ellerinden geleni sonuna kadar kullanarak yaşam mücadelesi verirken farkında olmadan yaşamak uğruna nelerden vazgeçebileceklerini de görmüş oluyorlar.

Gerilimi her an hissedeceğiniz bir film

Testere’nin son kurbanları ise Adam ve Dr. Lawrence Gordon. Bu iki kahraman birbirlerini hiç tanımıyorlar. Ancak gözlerine açtıkları zaman loş bir odanın içerisindedirler. Yerde kanlar içerisinde başka birini gördükleri zaman hem nerede olduklarını anlamaya çalışırlar hem de korku dolu anlar yaşarlar. Yerde kanlar içerisinde yatan adam kendini başından vurarak intihar etmiştir. Adam ve Dr. Lawrence Gordon, odada bulunan ipuçlarını kullanarak neler olup bittiğini çözmeye çalışırlar. Uyandıkları andan itibaren başlayan süreleri ise tam 8 saattir. 8 saat dolduğu zaman ise ya içlerinden bir tanesi ölecektir ya da katil her ikisini de öldürecektir. 

Testere Filmi’n konusu 

Adam ve Dr. Lawrence Gordon, pis kokuların olduğu, etrafta ise kanların olduğu bir yeraltı tuvaletinde gözlerini açarlar. Buraya nasıl veya neden geldiklerini bilemeyen bu iki adam bir bedel ödemek zorundalar. Ödeyecekleri bedelin sonunda ise birisi ölecek diğeri yaşayacaktır. Bunu belirleyecek kişi ise kendileri. Çözmeleri gereken bir bulmaca ve onları her an tedirgin eden 8 saatlik bir süre vardır. Testere bu kurbanlarını seçerken, gündelik hayatlarında yaptıkları hatalar ve hilelerden dolayı seçmiştir. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Testere Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

Leigh Whannell

Adam Faulkner-Stanheight

Cary Elwes

Dr. Lawrence Gordon

Danny Glover

Detective David Tapp

Ken Leung

Detective Steven Sing

Dina Meyer

Allison Kerry

Monica Potter

Alison Gordon

Shawnee Smith

Amanda Young

Ned Bellamy

Jeff Ridenhour

Directing

James Wan

Yönetmen

Production

Mark Burg

Yapımcı

Daniel J. Heffner

First Assistant Director

Stacey Testro

İdari Yapımcı

Acting

Sound

Charlie Clouser

Original Music Composer

Camera

David A. Armstrong

Fotoğraf Yönetmeni

Editing

Visual Effects

Mark Allan

Visual Effects Coordinator
İlk yorum yapan siz olun “Testere”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.