Oyunbozan Konusu

Oyunbozan izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Metin Kahraman (Okan Bayülgen) kendi halinde, zararsız, iyi niyetli, amatörce şiirler yazan bir taksi şoförüdür. Kemal Yılmaz (Zeki Alasya) sol cenahtan bir köşe yazarıdır, aynı zamanda eski bir düşünce suçlusudur. Kemal, Metin’in büyük saygı ve hayranlık duyduğu müşterisidir. Metin, nişanlıdır ve evlenmek için aldığı eşyaların taksitlerini ödemekte zorlanmaktadır. Kemal, Metin’e hayat hakkında nasihatler vermektedir, aynı zamanda aralarında buldukları bir kelime oyunu oynamaktadırlar; ayrıca Metin, yazdığı aşk şiirlerini Kemal’e okumaktadır. Kemal, ölümcül bir hastalığın pençesindedir; hastaneye gidip gelirken Metin’in taksisiyle yolculuk etmektedir. Bir suç örgütü, Kemal’i, gazetede yazdığı yazılarından dolayı öldürmek istemektedir; Kemal ise, geçmişte faili meçhule kurban gitmiş arkadaşlarının katillerini aramaktadır. Bu suç örgütünün arkasında karanlık kişiler vardır.

Metin, bu örgütün eline düşer. Örgüt lideri Şef (Nikos Sergianopoulos) Metin’i önce öldürmek ister, sonradan ise yanına alıp, yetiştirmeye karar verir. Şef’in sevgilisi Sevda (Dimitra Matsouka) Metin’den hoşlanır, Metin, Sevda’nın cazibesine aldanır. Şef’in adamları (Mert Asutay, Tekin Temel) ise birbirinden şapşal iki kişidir. Metin, örgüt tarafından adım adım bir suç makinasına dönüştürülmektedir. Şef, Metin’in annesi (Gül Onat) ve babasını (Üstün Asutay) rehin alır ve istediklerini yaptırmaya çalışır. Şef’in, Metin’i yanında yetiştirip, kiralık katil yapmak istemesinin sebebi nedir? Metin, hayatın acımasız gerçeklerini görmeye başladıkça, kafasını taktığı şeylerin ne kadar boş olduğunu anlayacak mıdır? Örgütün elinden kurtulabilecek midir? Abisi gibi sevdiği Kemal’in sonu ne olacaktır?

Filme Dair: Yönetmen koltuğunda, Züğürt Ağa’nın yönetmeni Nesli Çölgeçen vardır. Dönemin televizyon yıldızlarından Okan Bayülgen’in etkili bir oyunculuk sergilediği filmin, diğer başrolü komedi filmlerinin vazgeçilmez yıldızı Zeki Alasya’dır. Politik konulara temas eden bir filmdir.

Oyunbozan Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Oyunbozan”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.

Oyunbozan