Murad’ın Türküsü Konusu

Murad’ın Türküsü izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Murad’ın Türküsü filminde birbirlerini çok seven aşık iki genç vardır. Bu gençlerden birisi yakışıklı Murat, diğeri ise güzeller güzeli Meliha’dır. Genç delikanlı avcılık yapmaktadır ve çok yoksul bir genç adamdır Murad’ın Türküsü filminde. Bir ağa kızıdır Meliha, çekici ve güzeldir Murad’ın Türküsü filminde. Köyü zalim ağası Zülfikar Ağa bu birlikteliği bilmektedir aslında her şeyin farkındadır ve bu aşkı bu ilişkiyi onaylamaz asla, hatta büyük derecede karşı çıkmaktadır Murad’ın Türküsü filminde. Bu güzel köyde yaşayan temiz kalpli insanlar ve halka Murad ve Meliha’nın izdivaç yapmasını isterler, onaylarlar, desteklerler Murad’ın Türküsü filminde. Zülfikar Ağa’yı bu gençlerin evlenip mutlu olmaları için iknaya çabalarlar Murad’ın Türküsü filminde. Zülfikar Ağa, asla razı olmaz Murad’ın Türküsü filminde. Zülfikar bu gençleri ayırmak için evlenmelerine mani olmak için ve içinde biriktirdiği kibir sebebiyle birçok yola başvuracaktır ancak başarlı olamayacaktır Murad’ın Türküsü filminde.

Murad’ın Türküsü Türk Sineması’nın güzel örneklerindendir. Murad’ın Türküsü filmini mutlaka seyretmelisiniz. Murad’ın Türküsü filmi Yeşilçam’ın güzel örneklerindendir. Murad’ın Türküsü filminde Yeşilçam’ın ünlü starları yıldızları buluşmuştur. Murad’ın Türküsü filmi çok seveceğiniz, harika bir yapımdır. Murad’ın Türküsü filmi siyah beyaz filmlerin güzel örneklerindendir. Murad’ın Türküsü filmi hafızlarınızda yer edecek harika bir filmdir.

Murad’ın Türküsü filmi Türkiye’de çekilmiştir. Murad’ın Türküsü filminin türü dramdır. Murad’ın Türküsü filminin süresi doksan beş dakikadır. Murad’ın Türküsü filminin yönetmeni Atıf Yılmaz’dır. Murad’In Türküsü filminin senaryosu  iki önemli sanatçı Yaşar Kemal ve Ayşe Şasa’ya aittir. Murad’ın Türküsü filminin görüntü yönetmeni Manasi Filmerid’tir. Murad’ın Türküsü filminin yapım şirketi Güve Filmdir. Murad’ın Türküsü filminin yapımcısı Yuvakim Filmeridis’tir Murad’ın Türküsü filminin oyuncuları ünlü yıldızlar star oyuncular  Fikret Hakan, Pervin Par, Hayati Hamzaoğlu, Ali Şen, Danyal Topatan, Ercan İnangiray’dır.

Murad’ın Türküsü 3.Antalya Film Şenliği’nde 1966 da en başarılı filmlerden biri olarak ilk üçe girmiştir ve ödül almıştır. Sinema yazarları da 65 69 yılları arasındaki en önemli filmlerden biri olarak değerlendirmektedirler Murad’ın Türküsü filmini. Gaddar bir köy ağasının kızı, köyün fakir gencine büyük sevda besler.

Murad’ın Türküsü Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Murad’ın Türküsü”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.

Murad'ın Türküsü