Kırık Bir Aşk Hikayesi Konusu

Kırık Bir Aşk Hikayesi izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Senaristliğini ve yönetmenliğini Ömer Kavur’un yaptığı Kırık Bir Aşk Hikayesi 1981 yılında vizyona girmiş bir dram filmidir. Filmin oyuncu kadrosunda Kadir İnanır, Hümeyra, Halil Ergün ve Özlem Onursal yer almıştır. Filmin hikayesi iş hayatı ve aşık olduğu kadın arasında kalan Fuat’ın yaşadıklarından meydana gelir. Fuat bir çiftlik sahibi olan iş adamıdır ancak son zamanlarda mahsüllerin istediği gibi olmaması işlerinin kötüye gitmesine neden olur. Çalışanları çiftliğin borçları olduğunu ve alacaklıların kısa sürede paralarını istediklerini söyler. Bu sırada kasabaya yeni bir öğretmen atanır.

Adı Aysel olan edebiyat öğretmeni yeni okuluna geldikten sonra kalacak bir yer aramaya başlar ve okul müdürü ona geçici olarak bir pansiyon tahsis eder. Öte yandan zengin bir ailenin kızı olan Belgin’e sürekli olarak evine görücü gelmeye başlar. Fuat’ın ailesi ekonomik olarak zor günlerden geçtiği dönemlerde Belgin ile evlenip durumlarını toparlamayı önerir. Fuat istemediği bir evliliğe mecbur bırakılmıştır ve nişan hazırlıklarına başlamıştır. Nişan gecesi mutsuz tavırlarıyla eleştirilen Fuat masada oturan tanımadığı bir kadına dikkat eder. Aysel muhteşem kıyafeti ve zerafetiyle konukların ilgisini çekmiş ancak kendisine dans teklifi eden Fuat’a karşılık vermiştir. Belgin’in nişanlısını kıskanması üzerine dans fazla uzun sürmez ancak Fuat dans ettiği kadından oldukça etkilenmiştir.

Nişandan sonraki günlerde Fuat Aysel’i aklından çıkaramaz. Belgin yada kötü giden işlerine rağmen düşündüğü tek şey Aysel’dir. Onu görmek için türlü bahaneler uydurur ve okula gitmeye çalışır. Aysel yeni tanıdığı bu adama karşı mesafeli davranmaya çalışır. Çünkü kasaba halkı nişanlı bir adamla birlikte olmasını onaylamayacaktır ve bunun endişesiyle kariyerini emniyete almaya çalışır. Ancak bir süre sonra o da karşısındaki adamdan etkilendiğinin farkındadır. Aysel ve Fuat sık sık buluşmaya başlar ve kasabalının gözünden uzak bölgelerde birbirlerine iltifatlar edip yakınlık gösterirler. Fuat’ın ekonomik durumu iyice kötüye gitmektedir. Aşık olduğu kadın haricinde hiç bir şey umrunda değildir ancak ailesinin baskısı günden güne artmaya başlamıştır.

Fuat’ın ailesi kötü gidişatın faturasını öğretmen Aysel’e kesmiştir ve kasaba halkı ile bir olup durumlarının düzelmesi için Aysel’in kasabadan gitmesi gerektiğini düşünürler Aysel kendisi için konuşulanları duyduğunda Fuat’la konuşup birlikte yaşamak istediğini söyler ancak baskılara maruz kalan Fuat ona kal demekte güçlük çeker.

Kırık Bir Aşk Hikayesi Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Kırık Bir Aşk Hikayesi”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.