Kınalı Hanzo Konusu

Kınalı Hanzo izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

1989 yılında vizyona giren filmin yönetmenliğini Yılmaz Atadeniz yapmış olup oyuncu kadrosunda İlyas Sayman, Behçet Nacar, Nermin Denizci ve Kazım Kartal bulunmuştur. Filmin konusu sevdiği kızla evlenme hayali olan İlyas’ın yaşadığı zorluklardan meydana gelir. İlyas annesiyle birlikte yaşayan en fakir ailelerden biridir. Annesiyle birlikte tek göz odada yaşamaya çalışırlar.İlyas ilerleyen zaman içerisinde köyün en güzel kızlarından biri ola Zeynep’e aşık olur ancak önünde büyük bir engel vardır.

Zeynep’in babası köyün en zenginlerinden olan Behçet Ağa’dır. Kızının da İlyas’a aşık olduğunu bilir ancak kızının fakir biriyle evlenmesine müsaade etmez. İlyas başlık parası için her şeyi yapabileceğini söyleyince Behçet Ağa iki yıl boyunca onu kendi yanında işçi olarak çalıştırır. Zeynep’le evlenmek için gerekli parayı biriktirdiğini düşünmesine rağmen aslında iki yıldır Behçet Ağa’nın yanında karşılıksız çalışmaktadır. İlyas bu olayın üzerine pes etmek istemez ve sevdiği kızla evlenebilmek için alternatif yollar aramaya başlar. Behçet, başlık parası olarak 5 milyon istemiştir ancak İlyas’ın bu parayı köyde bulmasına imkan yoktur.

tür

İlyas bunun üzerine eşşeği kınalı ile birlikte yola koyulur ve İstanbul’a gitmeye karr verir. İlyas İstanbul’a gittiğinde hiç beklemediği bir gerçeklikle karşılaşmış ve kurtlar sofrasına düştüğünü farketmiştir. Şehrin çetelerinden birinin içine girdiğinde kıvrak zekasıyla kurtulmayı başarmış ve çetenin birbirine düşmesini sağlamıştır. Bir süre sonra Zeynep ve babası Behçet’te İstanbul’a gelir. Çetenin lideri Zeynep’i gözüne kestirmiş ve kızı kaçırmak için planlar yapmaya başlar. Bu sırada bir soygun planları da vardır. İlyas’ın bütün planlarını alt üst etmesi onu deliye döndürmüş ve intikam için hazırlık yapmaya başlamıştır.

Behçet çetenin bulunduğu binaya gitmiş ve halktan almış oldukları haksız paranın peşine düşmüştür. Ancak beklediği tepkiyle karşılaşmaz ve rehin alınır. Bu sırada İlyas kendisini kurtarmaya gelir ve paraları alıp polise yakalanmadan kayıplara karışır. Zeynep bir süredir annesiz Beco’ya annelik etmiş ve İlyas’la birlikte onu evlatlık almıştır.

Filmin sonuna geldiğimizde Behçet kendisini kurtaran İlyas’ı kızıyla evlendirmeye karar vermiştir. İlyas, Zeynep ve Beco mutlu bir şekilde köylerine dönmek istedikleri sırada Beco’nun gerçek annesi gelip onu ellerinden alır.

Kınalı Hanzo Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Kınalı Hanzo”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.