Maskeli Şeytan Konusu

1970 yılında vizyona giren filmin yönetmenliğini Yılmaz Atadeniz yapmış ve oyuncu kadrosunda Oktay Yavuz, Necati Er, İhsan Gedik bulunmuştur. filmin konusuna bakacak olursak ikinci dünya savaşı sonrasında oluşan mafya gruplarının faaliyetleri ve bu faaliyetlere karşı mücadele eden süper kahramanın mücadelesi anlatılır.

Bir arkeoloji profesörü kendi planları için panter ile birlikte çalışmayı düşünmektedir. İkili daha öncede birlikte çalışmış aradan bir süre geçmesinin ardından tekrar yasa dışı bir iş için buluşmuştur. İkili bir araya gelip birbiri ardına devam eden kaçakçılık işini yapmaya karar verirler. Profesör ve panter bir mumyanın peşindedirler çünkü bulunduğu bölgede altın olduğunu düşünürler. Profesör ilk önce bir altın damarı bulur daha sonra tamamını ele geçirerek yurt dışına kaçırmaya karar verir. ikili altınların tamamını çıkararak Londra’da bulunan alıcıya gönderimi yaparlar. Aradan bir süre geçer ve aldıkları haber onları hiç mutlu etmez çünkü altınlar alıcıya teslim edilmemiştir.


Profesörün teslimatı gerçekleştirmesi için anlaşmış olduğu pilot tamamını alıp kayıplara karışır. Pilot ve sevgilisi mutlu bir hayatın kapısını araladıklarını düşünürlere ancak bu mutluluk çok uzun sürmez. Bir grup maskeli çete elemanları pilotun evine baskın yaparak onu öldürürler ve altınların tamamını ele geçirirler. Pilotun sevgilisi Marilyn, çetenin elinden kurtulmayı başarır. Panik halinde uzaklaşmaya çalıştığı sırada onu Maskeli Şeytan ve Feri bulur. Maskeli Şeytan çetenin ait olduğu mafyanın peşine düşer. altınlar tekrar profesörün eline geçmiştir ancak başka bir grupta altınların varlığından haberdar olmuş ve profesörün peşine düşer

Ekip & Oyuncular

İlk yorum yapan siz olun “Maskeli Şeytan”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.