Kara Zindan Konusu

Kara Zindan izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Kara Zindan, 1988 senesinde sinema severlerin beğenisine sunulan uzun metraj bir dram filmidir. Filmin yönetmen koltuğunda İbrahim Tatlıses otururken, oyuncu kadrosunu ise; İbrahim Tatlıses, Fulden Uras, Aydemir Akbaş, Ülkü Ülker, Erdinç Akbaş, Nuri Tuğ, Mesut Çakarlı, Ayten Erman, Sevim Çalışgir, Arslan Kacar gibi isimler oluşturmuştur. Başlık parası ve kadın istismarı gibi konulara değinen film, bir dönem özellikle köylerde yaşanan ve birçok gencin hayatına mal olan başlık parası konusunu işlemiştir.

Cemal, kendi halinde yaşayan ve düşük gelirli bir adamdır. Aynı iş yerinde çalıştığı bir genç kadın olan Ayşe’den çok hoşlanmış ve ona en sonunda evlenme teklifi etmeyi başarmıştır. Ayşe de Cemal’e karşı hisler besliyordur ve bu teklif onu son derece memnun eder. Aileleri de olaya dahil edip sözlenen çift evlilikleri için gün saymaya başlarlar. Ne yazık ki Ayşe’nin babası Cemal’den Ayşe ile evlenebilmesi için başlık parası talep etmiştir. Şimdi Cemal’in hem düğün masraflarını hem de başlık parasını biriktirmesi gerekmektedir. Bu durum karşısında uzun zaman çalışan Cemal, iki yılı bekleyerek ve çalışarak geçirir.

Bu bekleyiş hem Cemal’i hem de Ayşe’yi yormaya başlar, Ayşe’nin ailesi de her fırsatta bu durumdan yakınarak Cemal’in beceriksiz olduğunu söylerler. En sonunda Ayşe’yi İdris adında bir başka genç ister. Ailesi ne kadar istese de İdris’e Ayşe’yi veremez çünkü Cemal’e verilmiş bir söz vardır. Bu durum karşısında öfkelenen İdris, Ayşe’yi elde etmek için türlü planlar yapmaya kalkışır, ancak ne yapsa nafile olur. Genç kadını bir gün yalnız yakalayıp iğfal eden İdris, Cemal’in öfkesi ile karşılaşacaktır. Sevdiği kadına yapılan bu zulmü öğrenen Cemal, öfkesine yenik düşerek İdris’i yaralar. Hapse düşen Cemal’i ve geride kalan Ayşe’yi zor günler bekler.

Kara Zindan Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Kara Zindan”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Henüz inceleme yok.