İhanet (Breach) Konusu

2007 yapımı popüler casusluk filmlerinden birisi olan İhlal; kurgusu, oyuncuları ve performansı ile büyük beğeni kazanan yapımlardan birisi olmayı başardı.

FBI ajanı olarak çalışan Robert Hanssen’in gerçek casusluk öyküsünden esinlenerek beyaz perdeye aktarılan İhlal, 2000’li yılların başında geçiyor. İyi bir aile babası ve işine sadık olan Robert Hanssen, soğuk savaş dönemlerini yaşamış ve hayatında çok derin izler bırakan olaylar yaşamış birisidir. Savaş dönemlerinin geçmesinin ardından çok daha sakin bir yaşam sürmek isteyen adam, kimseye karışmaz ve kimsenin de ona karışmasına izin verilmez. Ancak FBI, Robert Hanssen’in casusluk yaptığına yönelik bir izlenime kapıldıktan sonra Eric O’Neill adındaki genç bir çalışanı Hanssen’i takip etmesi için görevlendirir. Başlangıçta görev çok basittir. Hanssen takip edilecek, güveni kazanılacak ve olası bir casusluk olayı varsa raporlanacaktır.  Hanssen’in farklı ülkeler için casusluk yapması ve sık sık FBI bürokrasisine karşı çıkması üzerindeki şüphelerin daha da artmasına neden olur. Hanssen ile O’Neill arasında beklenmedik bir ilişki başlar ve O’Neill için Hanssen tam bir akıl hocası olmaya başlar.

Bu durum O’Neill’in raporunda hiçbir şey bulamadığını söylemesiyle devam eder. Ancak günden güne Hanssen’e artan saygı ve sevgisi O’Neill’in görevinin dışına çıkmasına neden olur. Ancak FBI bu işin peşini bırakmaz ve gizli bir plan kurgulanmaya başlanır.

Yayınlandığı dönemin en başarılı filmlerinden birisi olarak gösterilen İhlal, vizyon tarihinin üzerinden uzun bir süre geçmesine rağmen hala unutulmazlar arasında.

İhanet (Breach) Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “İhanet (Breach)”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.

İhanet