Hırsızlar Şehri (The Town)

2010125 dk, ,

Hırsızlar Şehri (The Town) Konusu

Hırsızlar Şehri (The Town) izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Chuck Hogan’ın 2004 yapımlı Prince of Thieves adlı romanından uyarlanarak, beyaz perdede yerini alan Hırsızlar Şehri, sürükleyici bir Amerikan polisiye ve gerilim temalı filmdir.

Ben Affleck’in yazdığı, yönettiği ve aynı zamanda oynadığı Hırsızlar Şehri, 17 Eylül 2010 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nde gösterime girmeden önce ilk olarak 8 Eylül 2010 tarihinde Venedik Film Festival’inde seyredildi. Ünlü aktör Ben Affleck’in yanı sıra Hırsızlar Şehri filminde, Rebecca Hall, Jon Hamm, Jeremy Renner, Blake Lively, Titus Welliver, Pete Postlethwaite ve Chris Cooper gibi başarılı isimler yer alıyor. Film ünlü Baston banka hırsızlarının son soygunu olarak planladıkları Fenway Park adlı bir stadyumu soyarak gerçekleştirmek ister ve planlarını da bu doğrultuda şekillendirmesiyle başlar. Boston’da bulunan Charlestown adlı bir semt, yıllar boyu pek çok hırsızın anıldığı yerdir. Soygunculuk ile ilgilenen kişiler de kendi aralarında adeta bir aile olarak yollarına devam eder. Örnek vermek gerekirse, Dough MacRay (Ben Affleck) özellikle de banka soygunları ile ilgilen kişilerin lideri olarak anılıyor. İşi gereği hayatının hiç alanında insanlar ile yakın ilişkiler kurmamıştır. Çünkü insanları kaybetme duygusunun her zaman görevinin önüne geçmesi durumu söz konusudur. Fakat hayat her zaman planlandığı gibi gitmez. Son soygunda görev sırasında bankanın müdiresi Claire Keesey’i (Rebecca Hall) rehin almak zorunda kalır. Ancak durumlar hiç de planladığı gibi gitmeyecektir.

Soygun liderinin Keesey’e yoğun duygular beslemeye başlaması ile işler karışık bir hal alır. Dough MacRay’in Keesey’e karşı duygusal yaklaşmasının ardından filmin gidişatında önemli değişiklikler yaşanmaya başlar. Yaşanmış olaylar doğrultusunda tasarlanan film, görsel zenginliği, senaryosunun etkileyici yanı, kurgu ve oyuncu kadrosu ile oldukça yoğun bir övgüyle karşı karşıya kaldı. Özellikle de Heremy Renner’ın filmde rol alıyor olması oldukça beğenildi. Film dünya çapında değerlendirme yapıldığında 154 milyon dolar hasılat getirdi. Hırsızlar Şehri filmi National Board of Review tarafından 2010 yılının en iyi on filmi olarak belirlendi. Bunun yanı sıra Jeremy Renner, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Akademi Ödülü’ne ve Postlethwaite ise ölümünün ardından BAFTA En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü’ne aday seçildi.

Hırsızlar Şehri (The Town) Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

Ben Affleck

Doug MacRay

Rebecca Hall

Claire Keesey

Jeremy Renner

James Coughlin

Jon Hamm

Adam Frawley

Blake Lively

Krista Coughlin

Pete Postlethwaite

Fergus 'Fergie' Colm

Unknown

Ben Affleck

Screenplay

Robert Elswit

Director of Photography

Zenzo Ngqobe

Original Music Composer

Sharon Seymour

Production Design

Thomas Tull

Executive Producer
İlk yorum yapan siz olun “Hırsızlar Şehri (The Town)”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.

Hırsızlar Şehri