Hasret Konusu

Hasret izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

1974 yılında Zeki Ökten yönetmenliğinde çekilen film, bir gazinoda solist olarak çalışan Alev’in başından geçen olayları konu edinir. Uzun yıllardır aynı gazinoda assolist olarak sahne alan Alev, başarılı bir şarkıcıdır ve birçok insan onun sahnesini izlemek adına çalıştığı gazinoya gelmektedir. Gazinoya gelen iş insanı Adem’de genç kadının büyülü sahnesinden ve güzelliğinden etkilenir. Genç kadınla tanışmak için elinden geleni yapan Adem, en sonunda Alev’in dikkatini çekmeyi başarır ve genç kadınla bir ilişki kurar.

Alev de Adem’e karşı hisler beslemeye başlar ve durumu annesi ile paylaşır. Kızının gazinolarda şarkıcılık yapmasından son derece memnuniyetsiz olan anne, bu gelişme karşısında sevinçten deliye döner. Evladının ve kendisinin kurtuluşu olarak gördüğü Adem’i elde tutmanın yollarını aramaya başlar. Adem ise delicesine aşık olduğu Alev ile evlenip gazinodaki işine son vermek ve ona güzel bir yaşam sunmak gayesindedir. Genç kadına evlenmek teklifinde bulunur ve aldığı cevap ile evlilik hazırlıklarına başlar.

Bir yandan Alev’i delicesine seven ve yıllardır bekleyen bir başka adam vardır. Bu kişi Alev’in sahnesi sırasında keman çalan Ferdi’den başkası değildir. Yıllarca Alev’i uzaktan uzağa ve sessizce sevmiş ve bir gün birlikte olacaklarının hayalini kurmuştur. Alev’in Adem ile evleneceği haberini duyan Ferdi, daha fazla çalışamayacağını söyleyerek işten ayrılma kararı alır. Genç adamın son çaldığı gece Alev bir kaza geçirir ve işitme yetisi zedelenir. Bu zedelenme sonucu işini de kaybeden Alev’i bir başına bırakmak istemeyen Ferdi, ona olan aşkını itiraf ederek yanında olmak isteğini dile getirir. Şimdi Alev için seçim zamanıdır. Ya refah bir hayatı ve Adem’i seçecek ve rahatça yaşayıp gidecek, ya da Ferdi ile aşkına bir şans verip eskisi kadar kıt kanaat bir yaşamın içerisinde olacaktır. Zor bir karar vermesi gereken Alev’in düşünmesi gereken çok şey vardır.

Hasret Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Hasret”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.