Dolunay Katilleri (Killers of the Flower Moon)

2023206 dk, ,

Dolunay Katilleri (Killers of the Flower Moon) Konusu

Dolunay Katilleri filmi, FBI’ın nasıl başladığı ve oluştuğuna odaklanmaktadır. Osaga cinayetlerine de geniş bir yer veren film, Oklahama’da yer alan bir Kızılderili  birliğinin, topraklarının altında olan petrolü keşfetmesi ile başlar. Bir anda büyük bir zenginlikle kutsanan Kızılderili birliği Osaga, bu zenginliği değerlendirmekten hiç çekinmez.

Artık birlik üyelerinin şoförlü araçları, büyük malikaneleri, sınırısız imkanları vardır. Çocukları yurt dışında eğitim görürler. Bir anda gelen zenginlik beraberinde büyük bir kaos ve cinayetler serisini de getirir. Üyeler artık çok zengindir ancak büyük bir cinayet kaosu ile karşı karşıyadırlar. Bu cinayetleri araştırmaya karar veren kişilerin sonu da ölüm olur.

Nihayet, bu cinayetlerden rahatsızlık duyan hükümet, henüz yeni kurulmakta olan FBI’ı devreye sokar. FBI henüz yeni kurulan bir birimdir. Film sürecinde FBI’ın kuruluş ve gelişim aşamaları da izleyiciye aktarılmaktadır. FBI tarafından görevlendirilen başarılı bir dedektif, cinayetleri soruşturmak için ekibini oluşturur. İçlerinde bir kızılderilinin de olduğu ekip, sessizce kasabaya karışmayı başarır. Soruşturma başlar ve sır perdesi yavaş yavaş aralanacaktır. Bütün bu vahşetli cinayetlerin arkasından umulmadık şeyler çıkacaktır. FBI’ın soruşturması uzun soluklu ve beklenmedik şekilde ilerler.

David Grann’in Killer of the Flower Moon isimli romanından esinlenilen film, Martin Scorsese yönetmenliğinde çekilmiştir. Filmin baş rolünde ise daha öncesinde birçok büyük yapımda gördüğümüz, ilk olarak Titanic filminde ünlenen Leonardo DiCaprio yer almaktadır.

Dolunay Katilleri (Killers of the Flower Moon) Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

Leonardo DiCaprio

Ernest Burkhart

Lily Gladstone

Mollie Burkhart

Yılmaz Güney

William King Hale

Scott Shepherd

Byron Burkhart

Jason Isbell

Bill Smith

Unknown

Ellen Kuras

Second Unit Director

Rodrigo Prieto

Director of Photography
İlk yorum yapan siz olun “Dolunay Katilleri (Killers of the Flower Moon)”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.

Dolunay Katilleri