Dirlik Düzenlik Konusu

Dirlik Düzenlik izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Dirlik Düzenlik filminin bilgileri:
Dirlik Düzenlik filmi, yönetmen koltuğunda Nesimi Yetik’in oturduğu bir filmdir. Filmin senarist koltuğunda ise Nesimi Yetik ve Betül Esener oturmaktadır. Bu film, dram filmler kategorisinde yer almaktadır. Filmin oyuncu kadrosunda ise Dudu Yetik, Asiye Dinçsoy, Betül Esener gibi oyuncular bulunmaktadır.
Dirlik Düzenlik filminin konusu:
Özet: Dirlik Düzenlik, sevgi ve nefret arasında gidip gelen bir ilişkileri olan üç kadından oluşan bir ailenin hikayesini konu ediyor. Hicran, kardeşi Vildan ve anneleri Dudu, aynı çatı altında yaşamalarına rağmen bambaşka hayatlar sürer.  Birçok konuda çatışma yaşayan üç kadının hayatı, Dudu’ya evlilik teklifi edilmesiyle değişir. Dudu’nun evden ayrılma ihtimali, üstü örtülen her şeyin açığa çıkmasına neden olur.  Hicran, kız kardeşi Vildan ve anneleri Dudu, aynı çatı altında birbirinden tamamen farklı hayatlar sürmektedir. Her biri tekil takıntılarla hareket etse de benzer arzuları paylaşırlar. Dudu bir evlilik teklifi aldığında, ev halkı alt üst olur.

Konu: Dirlik Düzenlik farklı yaş gruplarından üç kadından oluşan bir ailenin hikayesi. Hicran yarı deli, uyumsuz karakteriyle bir türlü dünyaya ayak uyduramayan bir Tarih öğretmeni. Annesi Dudu onu, tüm zamanını saatlere bölüştürerek yaşamak zorunda bırakan şeker hastalığının verdiği sabırla kalenderleşmiş bir kadın. Hicran’ın kardeşi Vildan ise bir emlak acentesinde yöneticilik yapan, ama aslında şarkıcı olmak isteyen, bir barda gizlice sahneye çıkan, okuyamamanın verdiği ezikliği tuhaf bir kibirle yenmeye çalışan bir karakter. Bu üç kadın sevgi ve nefret arasında sürekli gidip gelen bir ilişki yaşıyorlar. Dudu ve Vildan’ın bir tarafta, Hicran’ın başka bir tarafta sürdürdüğü; güzellik-çirkinlik, evlilik-bekarlık, para-parasızlık, sağlık-hastalık cephelerindeki bu savaş, Dudu’ya gelen evlilik teklifiyle artık kazananın ve kaybedenin olmadığı bir noktaya geliyor.

Dirlik Düzenlik filminin detayları:
Vizyon tarihi: 6 Mayıs 2022
Tür: Dram
Yönetmen Nesimi Yetik
Senarist Nesimi Yetik, Betül Esener
Oyuncular: Dudu Yetik, Asiye Dinçsoy, Betül Esener
İlk yorum yapan siz olun “Dirlik Düzenlik”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Henüz inceleme yok.