Dikenli Yol Konusu

Dikenli Yol izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Dikenli Yol filminde köyde yaşayan iki ailenin kırsaldan İstanbul’a uzanan kötü olaylarala dolu serüvenini seyrederiz. Dikenli Yol filminde Hüseyin ve Dursun iki komşudurlar. Dursun’un tarlasına hayvanlar dadanmıştır Dikenli Yol’da. Sürekli tartışma içindedirler Dursun ve Hüseyin dikenli yol filminde. Bu durum içinde kendi öz babasının haksız olduğunu düşünür Hüseyin’in oğlu Ahmet. Babasıyla tartışır Ahmet ve evin kapısını çekip çıkar, terk eder. Hüseyin taşı toprağı altın şehir İstanbul’a gider Dikenli Yol filminde. Hasan, Dursun’un evladıdır. Dursun, Hüseyinin kızı Ayşe’ye aşıktır. Kız kardeşiyle Dursun’un evlenmesine izin vermez Hüseyin Dikenli Yol filminde. Amcasının oğlu Mustafa ile birlikte Hasan, Ayşe’yi kaçırır ve büyük şehre giderler. Hüseyin peşlerine düşer ve bulur izlerini, Dursun’u öldürür Dikenli Yol filminde. Pavyoncu Zühtü, Hasan’ın ağabeyi de bu olaylara karışır, iki aile kanlı bıçaklı olur.

Dikenli Yıl’ın öyküsü 1958 yılında geçmektedir. Kartal’daki Soğanlık köyündeki insanların çatışmalarına odaklınılır bu hikayede. Hüseyin Ağa ve Dursun Ağa’nın evleri yan yanadır. Hüseyin Ağa’nın bahçesine Dursun Ağa’nın hayvanları girer ve zarar verir Dİkenli Yol filminde. Köy kahvesinde tartışmaları ayyuka çıkar Dikenli Yol filminde. Hüseyin bunak ve aksi birisidir. Hüseyin oğlu Ahmet’i evden kovar. Ahmet İstanbul’a çalışmaya gider ve olaylar kızışır Dikenli Yol filminde.

Dikenli Yol filminin senaryosu Nedim Otyam’a aittir. Dikenli Yol filminin yapımcısı Nedim Otyam’dır. Dikenli Yol filminin görüntü yönetmeni Şevket Kıymaz’dır. Dikenli Yol filminin türü dram ve romantiktir. Dikenli yol filminin başrollerinde Ahmet Mekin, Muzaffer Nebioğlu ve Sunay Uslu yer almaktadır. Diğer oyuncular Erol Taş, Kadri Ögelman, Hüseyin Kaşif, Muadelet Tibet, Faik Coşkun, Asım Nipton, Mualla Sürer, Niyazi Vanlı, Zeki Çan’dır.  Dikenli Yol filmi zevkle izleyeceğiniz, keyifle izleyeceğiz bir filmdir. Dikenli Yol filmi harika bir köy dramasıdır. Seyir zevki veren bir Yeşilçam filmidir. Harika atmosferiyle güze görüntüler vardır, siyah beyaz filmde. İyi seyirler.

Dikenli Yol Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Dikenli Yol”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.

Dikenli Yol