Delik (Le Trou) Konusu

1960 yılında vizyona giren Delik, orijinal adıyla Le Trou, çıktığı yıldan beri etkisi yitirmeyen kült yapımlar arasında. En iyi hapishane filmlerinden birisi olarak kabul edilen Delik filminin yönetmenliğini Jacques Becker yaptı. Jean Aurel ve Jacques Becker’in senaryosunu yazdığı Delik filminin başrollerinde Michel Constantin, Jean Keraudy ve Philippe Leroy var.

Filmin Konusu

Gaspard, karısını öldürmeye teşebbüs ettiği için cezaevine yollanmış bir mahkumdur. Mahkemesini bekleyen Gaspard, bulunduğu hücreden başka bir hücreye transfer edilir. Orada tanıştığı mahkumların kaçış planı olduğunu öğrenen Gaspard, büyük bir ikilemin ortasında bulur kendisini. Çünkü cezaevi müdürü her şeyin farkındadır ve mahkemeden beklediği sonuç çıkmaz. Mahkeme düşmüştür, orada 5 yıl kalacaktır. Ama her şey onun durumuyla doğru orantılı ilerlemez çünkü hücre arkadaşları ne pahasına olursa olsun kaçacaktır.

Zaman ilerledikçe her şey rayına oturur ve mahkumlar kaçış planını devreye sokarlar. Fakat gözden kaçırdıkları bir durum vardır. Gaspard zannettikleri kadar masum değildir. Le Trou gerçek bir hikayeye dayanıyor.

Aldığı Ödüller

Birçok adaylığı bulunan Le Trou filmi Jussi Ödülü kazandı.

Delik (Le Trou) Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

Jean Keraudy

Roland Darban

Philippe Leroy

Manu Borelli

Raymond Meunier

Vossellin / Monseigneur

Marc Michel

Claude Gaspard

Jean-Paul Coquelin

Le lieutenant Grinval

André Bervil

Le directeur de la prison
İlk yorum yapan siz olun “Delik (Le Trou)”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.

Delik