Çile Konusu

Çile izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Çile 1972 yılında sinema severlerle buluşmuş ve Yücel Çakmaklı’nın yönetmenlik koltuğuna oturduğu bir dram filmidir. Filmin başrolünde Türkan Şoray, Ediz Hun, Lale Belkıs ve Muazzez Kurtoğlu yer almıştır. Filmin hikayesi birbirlerini seven hasta ve hemşirenin imkansız aşkını konu edinir.

Hastanede hemşire olarak çalışan Elif evine dönerken ormanda yaralı olarak yatan bir adam bulur ve hemen hastaneye götürür. Uzun süren ameliyat sonrası gözlerini açan hasta başından hiç ayrılmayan Elif tarafından oldukça iyi bakılmaktadır. Elif günlüğüne karşısına çıkan bu hastanın belkide kaderinde olabileceğini söyler. Kenan şehrin gürültüsünden uzaklaşmak için bu ücra kasabaya av yapmaya gelmiştir. Ayağı kayıp düşünce bayılmış ve uzun bir süre kendisine gelememiştir.

Kenan gözlerini açtığında karşısında Elif’i görür ve başına gelenleri dinlemeye başlar. Elif hastasını biraz daha tanıdıktan sonra günlüğüne yazdıkları değişmeye başlamıştır ve ondan hoşlandığını belirten cümleleri yazmaya başlar. Kenan’ın tedavisi boyunca Elif kendisiyle çok yakından ilgilenir, ayaklanıp dolaşmaya başladıktan sonra bile yanından ayrılmaz. Doktor yakında kendisini taburcu edeceğini söyledikten sonra Elif’i daha yakından tanımak isteyen Kenan kasabadan ayrılmadan onunla vakit geçirmek ister.

Elif hayat hikayesini anlatmaya başlar. Annesini, babasını ve kardeşlerini bir deprem sonrasını kaybeden Elif bir süre sonra enkaz altından çıkarıldıktan sonra hemşire olup insanlara yardım etmeye karar verdiğini söyler. Kenan duydukları karşısında oldukça etkilenmiştir ve Elif’ten hoşlandığını belli etmeye başlar. Elif hastasıyla bir ilişki yaşamasının doğru olmayacağını düşünerek hislerine karşı savaş açmaya başlar.

Ertesi gün Kenan taburcu olur ve yola çıkar. Vedalaşmanın ardından Elif ona tamamen aşık olduğunu farkedip odasında ağlamaya başlar. Kenan yolculuk sırasında aniden fenalaşır ve tekrar hastaneye geri döner. Elif’i gördüğünde iyileştiğini söylesede doktor emin olabilmek için bazı testler yapılması gerektiğini söyler.

Bu sırada İstanbul’dan Kenan’ın kardeşi ve eski sevgilisi kasabaya gelir. Elif sevgilisini mutlu etmek için hazırlık yaptığında karşısında gördüğü iki kadın ona aşağılayıcı bir gözle bakar. Kenan’ın test sonuçları gelmiştir ve doktor onun kan kanseri olduğunu söyler. Kenan mutlu olmak için Elif’le birlikte yaşamak istediğini söylese de İstanbul’dan gelen iki kadın buna engel olmak için her şeyi yapacaktır.

Çile Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Çile”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Henüz inceleme yok.

Çile Filmi Kapağı