Cehennem (Brimstone) Konusu

2016 yılında vizyona giren ve hem senarist hem de yönetmen koltuğunda Martin Koolhoven’in oturduğu Cehennem filmi, Hollanda yapımı film izlemek isteyenlere gerilim dolu anlar sunuyor.

Cehennem 4 farklı hikaye anlatılmaktadır ve bu nedenle de film 4’e bölünmüştür. Ancak bu hikayeler kronolojik bir sırayla anlatılmasa da 4. bölüm final bölümüdür ve final bölümü ile birlikte film sona erer. Her bir bölümün ise bir şekilde birbiriyle bağlantısı vardır.

İlk bölümde dilsiz olduğu için konuşamayan Liz adındaki bir ebenin hayatı anlatılmaktadır. Üvey oğlu ve kızı ile birlikte yaşayan Liz, bir gün annenin hayatını kurtarmak için bebeği doğum sırasında öldürmek zorunda kalır. Bu olaylar sonrasında ise kocası onu öldürmek isterken kasabaya gelen yeni bir rahip ile birlikte bu olay örgüsü iyice karışır.

İkinci bölümde ise Joanna isimli bir kız başroldedir. Joanna kanlar içinde kalmış, çölde yürümektedir. Çölde onu at arabalı bir aile alır. Ancak onu en yakın kasabadaki geneleve para karşılığı satar. Kurtulamayacağını düşünen Joanna, en yakın arkadaşı Elizabeth ile tanışır. Ancak papazın ortaya çıkması ile birlikte her şey karışır. Genelevden kaçma planı yapmak Elizabet’in ölmesi üzerine Joanna onun yerine geçer ve planını uygulamaya başlar.

3. bölümde ise daha çok hikayenin başlangıç anı anlatılmaktadır. Çiftlikte yaşayan Joanna, adet görür ve genç kızlığa adım adar. Ancak babası kendi kızı ile ilişkiye girmekten sakınca duymaz ve onunla ilişkiye girmeye başlar. Babasının rahip olması ve dini kullanarak kızını korkutması nedeniyle baba ve kız arasında bambaşka bir ilişki başlar. Annesinin karşı çıkmaya çalışmaları ise babasının annesini ağır bir şekilde cezalandırması ile sonuçlanır.

Son bölümde ise arkadaşının yerine geçen Joanna, babasının evine gitmektedir. Ancak hiçbir şeyin değişmediğini görür. Joanna için bu evde kötü şeyler yaşanacaktır.

Cehennem (Brimstone) Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Cehennem (Brimstone)”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.

Cehennem