Black Clover: Sword of the Wizard King (Kara Yonca: Büyücü Kralın Kılıcı)

Black Clover: Sword of the Wizard King (Kara Yonca: Büyücü Kralın Kılıcı) Konusu

Özet

Kara Yonca: Büyücü Kralın Kılıcı, İngilizce ismiyle Black Clover: Sword of the Wizard King, yönetmenliğini Ayataka Tanemura’nın yaptığı Japon animasyon filmidir. Yūki Tabata’nın Black Clover manga dizisinden esinlenilen film, Shochiku tarafından 16 Haziran 2023’te Japon sinemalarında gösterime girdi. Aynı zamanda Netflix’te gibi uluslararası platformlarda da yayınlandı.

Konu
Sihrin her şey olduğu bir dünyada sihirsiz bir şekilde doğan bir çocuk olan Asta ve 4 yapraklı Grimoire’nin seçmiş olduğu dahi bir büyücü olan rakibi Yuno, zorlukların arkasındaki güçlerini kanıtlamak ve en iyi “Büyücü Kral” olmayı amaçlamak için birtakım düşmanla savaştılar.

Julius Novachrono’nun eski selefi Conrad Leto, bir dönem Clover Krallığı’ndakilerin saygısını kazanmıştı. Fakat, beklenmedik bir biçimde krallığa karşı çıktı ve  Julius tarafından ardından mühürlendi. Şimdi Conrad tekrar ortaya çıktı ve “İmparatorluk Kılıcı”nı kullanarak Yonca Krallığı’nı yok etmeye ve oradakileri yok edip yalnızca kendi öngördüğü toplumda bulunmayı hak ettiğini düşündüğü insanları dirilterek eşitliğin olduğu yeni bir çağ başlatmaya çalışıyor.

Geçmişin üç büyücü kralını canlandırmak amacıyla kılıcın gücünü kullanır: Princia Funnybunny, Jester Garandaros ve Edward Avalaché, amacına ulaşmak üzere aynı vizyonu paylaşmaktadır.

Asta, her şeyin sihir çerçevesinde döndüğü sihirli bir dünyada doğar. Sihir güçleri olmadan doğan Asta, her gün birçok engel ve problemle karşılaşır. Fakat bu, onun Büyücü Kral olmasını engellemez. Tek yapması gereken, bütün engelleri geçmek ve içinde uyuyan, yalnızca uyanmayı bekleyen gücü kanıtlamaktır.

Black Clover: Sword of the Wizard King (Kara Yonca: Büyücü Kralın Kılıcı) Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

Gakuto Kajiwara

Asta (voice)

Whoopi Goldberg

Yami Sukehiro (voice)

Kana Yuuki

Noelle Silva (voice)

Toshiyuki Morikawa

Julius Novachrono (voice)

Hochu Otsuka

Edward Avalaché (voice)

Unknown

Talia Balsam

Key Animation

Tooru Yoshida

Animation Director

Visual Effects

Dorian Coulon

Key Animation

Lise Légier

Key Animation
İlk yorum yapan siz olun “Black Clover: Sword of the Wizard King (Kara Yonca: Büyücü Kralın Kılıcı)”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.

Black Clover: Sword of the Wizard King