Sevimli Canavarlar

200192 dk, ,

Korkutuyoruz çünkü değer veriyoruz.

Sevimli Canavarlar Konusu

Sevimli Canavarlar 2001 yapımı bir animasyon filmidir. Sevimli canavarlar çevresindeki çocukların yüksek seslerinden enerji bulmakta ve onlardan biri olan küçük kız çocuğunun olaya dahil olmasıyla birlikte gelişen konuları ele alır.

   Sullivan ve Mike birlikte yaşamakta ve iki sevimli canavarın sahibidir. Sullivan sevimli canavarlar için çığlık toplayan bir fabrikanın yöneticisidir ve Mike ona işlerinde yardımcı oluyor. Sullivan iş yerinde başarılı ve kıskanılan bir çalışandır. Görünmez olabilen canavar timsah Randall bu listenin başında yer almaktadır. Sevimli canavarlar çocukların yaşadığı evlere gidip kapıları açıldığında içeri girer onları korkutup çığlık atmasını sağlayarak enerjilerini yenilemektedir. Bir gün iş bitiminde fabrikadan ayrıldıkları sırada Randall kötü bir plan yapar ve çocuklardan birini kaçırır. Kaçırmaya çalıştığı çocuk sevimli Boo, o esnada fabrikada bulunan Sullivan’ı fark eder ve korkmadığı için onu kovalamaya başlar.

 

Canavarlar ise çocukların ölümlerine neden olacak salgını taşıdıklarını düşünerek onlardan uzak durmaya çalışır. Ancak Sullivan kovalamacının ardından Boo’nun diğer çocuklardan farklı olduğunu farkeder ve onu diğer canavarlardan saklamaya çalışır. Mike bu esnada yemek yemektedir ve Sullivan’ın yardıma ihtiyacı olduğunu fark eder. Boo için bir canavar elbisesi giydirerek dikkat çekmeden geldiği eve geri göndermek için plan yaparlar. Bu sırada Randall’da Boo’yu aramaktadır ve bir süre sonra onları bulur. Bu sırada Randall’ın asıl planı ortaya çıkar. Randall, geliştirdiği makine sayesinde çocukların çığlıklarını alıp onların ölmesine neden olmaktadır. Sullivan ve Mike buna tepki gösterse de fabrikanın sahibi Henry’nin de planın bir parçası olduğunu öğrenirler. Henry bir kapı açıp Sullivan ve Mike’ı Himalayalar’a gönderir. Fabrikaya geri dönmeyi başarırlar ve o sırada Boo’yu ölmekten kurtarırlar.

   Mike, Sullivan ve Boo’yu yakalamaya çalışan Randall ve Henry arasında kovalamaca başlar. Henry açtığı kapılarla ikiliyi Boo’dan uzak tutmaya çalışır ancak başarısız olurlar. Randall’ı saf dışı bırakmayı başarırlar ve Henry’nin suçunu itiraf etmesini sağlayarak hapse atılmasını sağlarlar. Daha sonra Boo geldiği yere gönderilir ve Sullivan’ın fikriyle artık çocuklardan çığlık yöntemiyle değil onları güldürerek enerjilerini yenilemeleri sağlanır.

Sevimli Canavarlar Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

John Goodman

James 'Sulley' Sullivan (voice)

Billy Crystal

Mike Wazowski (voice)

Mary Gibbs

Mary 'Boo' (voice)

Steve Buscemi

Randall Boggs (voice)

James Coburn

Henry J. Waternoose III (voice)

Bob Peterson

Roz (voice)

Jennifer Tilly

Celia Mae (voice)

Frank Oz

Jeff Fungus (voice)

Daniel Gerson

Needleman / Smitty (voice)

Steve Susskind

Jerry Slugworth (voice)

Bonnie Hunt

Ms. Flint (voice)

Jeff Pidgeon

Thaddeus 'Phlegm' Bile (voice)

Samuel Lord Black

George Sanderson (voice)

Jack Angel

Additional Voices (voice) (uncredited)

Writing

Andrew Stanton

Executive Producer

Jill Culton

Original Story

Jill Culton

Visual Development

Production

John Lasseter

Executive Producer

Kori Rae

Associate Producer

Directing

Lee Unkrich

Additional Editing

Acting

Bob Peterson

Script Supervisor

Bob Peterson

Additional Writing

Jeff Pidgeon

Original Story

Crew

David Silverman

Additional Writing

Sound

Gary Rydstrom

Sound Designer

Art

Ralph Eggleston

Original Story

Ralph Eggleston

Visual Development
İlk yorum yapan siz olun “Sevimli Canavarlar”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.