Bird Box Barcelona

Görmeye hazır mısın?

Bird Box Barcelona Konusu

Özet

Bird Box Barcelona, David ve Álex Pastor tarafından yazılan ve yönetilen 2023 yılı yapımı bir İspanyol kıyamet sonrası gerilim ve korku filmidir.
Josh Malerman’ın 2014 yılında yayımlanan aynı adlı romanından uyarlanan 2018 yılı Bird Box’ın devamı olan film, 14 Temmuz 2023’te Netflix’te yayınlandı ve birtakım eleştiriler aldı.

Konu

İzlenme rekorları kıran “Bird Box”ın hikâyesini Barcelona’ya taşıyan yapımda, gizemli bir gücün insanlığı kırıp geçirmesinden sonra yeni ve korkunç bir tehdit ortaya çıkıyor.

Dünya, insanların duygularını manipüle eden, bazılarını “kahinlere” dönüştüren fakat çoğu insanın bir varlık görmesinin ardından intihar etmesine sebep olan gizemli varlıklarca rahatsız edilir. En iyi engelleme yöntemi ise açık havada göz bandı takmaktır. Sebastián, kızı Anna ile beraber Barselona’da seyahat etmektedir.

Sebastián, bir gün hayatta kalan bir grupla karşılaşır ve onlara eski bir inşaat mühendisi olarak ısıtma ve ışık sağlayabilecek jeneratörlerin yerini bildiğini aktarır. Sebastian bir otobüs hangarındaki sığınakta diğer gruba katılır. Ertesi gün, herkes otobüslerde uyurken, Sebastián otobüsü sürer ve sonunda aracı parçalar. Oradakiler gözbağsız kalır ve bazıları yaralanır. Sebastián her bir kişinin gözlerini açmasını sağlar ve mistik varlıkları gördükten sonra intihar ederler. Sebastián’ın bir kahin olduğu belli olur ve o, bu nedenle etkilenmez. Anna daha sonra ortaya çıkar ve insanları “kurtardığı” için Sebastián’ı tebrik ederek onu diğer “kayıp koyunları” bulmaya davet eder.

Bird Box Barcelona Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Bird Box Barcelona”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.

Bird Box Barcelona