Bir Eksik (Fatherhood) Konusu

Netflix’te Babalar Günü için özel olarak yayınlanan Bir Eksik isimli film, kısa süre içerisinde dikkat çekmeyi başardı. 2019 yılında çekilen dram türündeki film, bir baba ile kızı arasındaki ilişkiyi konu ediniyor.

Film Matthew ile Liz çiftinin heyecanlı bir şekilde yeni doğacak bebeklerini beklemesi ile başlarken doğuma giren annenin doğum sonrasında yaşamını yitirmesi, tüm planları ve hayalleri alt üst ediyor. Yeni doğan Maddy isimli kızıyla birlikte hayatta yapayalnız kalan baba Matthew, başlarda bocalasa da hem kızı hem de eşine verdiği sözleri yerine getirebilmek adına hayata dört elle sarılıyor. Bir babanın deneyimsiz bir şekilde küçük bir bebek ile yaşamaya başlaması, zaman zaman eğlenceli anların ekrana gelmesini sağlasa da film her zaman için yüreklerde bir burukluk yaratıyor ve annenin eksikliğini vurguluyor.

Tek başına bir kız çocuğu büyütmek pek çok soru işaretini beraberinde getirse de korkular, üzüntüler, heyecanlar, sevinçler ve her zaman içerisinde duyduğu acı ile birlikte duygu yüklü olan baba, kızı için varını yoğunu ortaya koyuyor. Gerçek bir hayat hikayesinden esinlenerek hazırlanan filmde bebeğin annesiz olması konusunda çok farklı vurgular yapılıyor.

Film boyunca akrabaları ve arkadaşları çocuk bakımı ve gelişimi için destek alması gerektiğini belirtse de karısı Liz’i çok seven ve onun için her şeyi yapabilecek durumda olan Matthew, kızı Maddy ile birlikte başladığı zorlu hayat mücadelesinde aileleri ile de sık sık çatışmalar yaşıyor. Eşinin annesi tarafından sürekli torununa iyi bir şekilde bakamayacağı söylenen Matthew, aynı zamanda kendi ailesine karşı da kızına bakabileceğinin ispatı için şartları zorlamaya başlar.

Kızının bebeklikten yetişkinliğe geçişini, okulda yaşadığı sorunları, ergenlik dönemlerini ve hayatta karşısına çıkan yeni eş adayları için kızıyla yaşadığı çatışmaları detaylı bir şekilde ekranlara getiren Bir Eksik filmi, anne eksikliğinin bir çocuk ve baba için hayatta nasıl olabileceğine dair önemli mesajlar sunuyor. Duygusal bir hikayesi ile iyi oyunculukların sergilendiği Bir Eksik filmi, keyifli ve biraz hüzünlü vakit geçirmek isteyenler için değerlendirilebilecek seçenekler arasında. Bir babanın kızı için neler yapabileceğini ve onu gerçek hayata nasıl hazırlayabileceğini ekranlara taşıyan gerçek hikaye Bir Eksik, izlenmeye değer yapımlar arasında yer alıyor.

Matthew Logelin’in çok satan romanından uyarlanan filmin gerçek bir hikayeye dayanması ve hikayenin hiçbir şekilde gerçek dışı öğeler içermemesi, izleyenleri çok daha fazla etkiliyor ve Kevin Hart ile birlikte keyifli bir film sunuyor.

Bir Eksik (Fatherhood) Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Bir Eksik (Fatherhood)”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.

Bir Eksik