Bir Dağ Masalı (Bir Dağ Masalı) Konusu

Bir Dağ Masalı (Bir Dağ Masalı) izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Yeşilçam filmlerinin efsane oyuncusu Türkan Şoray’ın başrolünde yer aldığı Bir Dağ Masalı filmi, 1967 yılında beyazperdeye sunulan Türk romantik dram filmidir. Turgut Demirdağ, filmin hem yönetmenliğini hem senaristliğini hem de yapımcılığını üstlenmiştir. Bunun yanı sıra Reşat Nuri Güntekin’in kitabından uyarlanan filmde Vahi Öz ilk defa oynamıştır.

Bir Dağ Masalı Filminin Konusu

Lale (Türkan Şoray), dayısı ile birlikte yaşayan genç ve güzel bir kızdır. Dayısı ekonomik sıkıntılar çektiği sırada Lale, dayısının yanında olup zor zamanlarına ortak olmaktadır. Ancak dayısının iflas etmesi ile birlikte Lale, nişanlısı Ekrem’in kendisini başka biri ile aldattığını öğrenir. Dünyası kararan genç kadın, eşyalarını toplayıp İstanbul’dan ayrılmak ister. Anadolu’nun bir köyüne öğretmenlik yapmak için giden genç kadının yolları genç Doktor Murat ile kesişecektir.
İkilinin arasında masumane bir aşk başlar. Filmin başrolü Türkan Şoray’a başrol arkadaşı Murat Soydan eşlik etmektedir. Oyuncu kadrosunda ise Ali Şen, Kuzey Vargın, Halit Akçatepe, Mualla Sürer, Mümtaz Ener ve Erol Tezeren gibi ünlü oyuncular boy göstermektedir.

Bir Dağ Masalı (Bir Dağ Masalı) Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Bir Dağ Masalı (Bir Dağ Masalı)”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Henüz inceleme yok.

Bir Dağ Masalı