Bergen (Bergen) Konusu

Bergen (Bergen) izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Ülkemizin önemli arabesk sanatçılarından Bergen’in hayatı üzerine kurulan Bergen (Bergen) filmi, vizyona girdiği günden bu yana popülerliğini devam ettirmektedir. Mehmet Binay ve Caner Alper tarafından yönetilen Bergen filminin senaryosu ise Sema Kaygusuz ve Yıldırım Beyazıt tarafından kaleme alınmıştır. Filmde Bergen karakterini canlandıran Farah Zeynep Abdullah’a, Erdal Beşikçioğlu ve Tilbe Saran eşlik etmiştir.

Arabesk dünyasının unutulmayan kadın seslerinden biri olan Bergen’in hayatının konu edindiği filmde, Bergen olarak bilinen Belgin’in Ankara’dan Adana’ya, oradan ise düştüğü aşk derdinin ardından ebediyete olan hikayesi anlatılmaktadır. Bergen yani Belgin, 1959 yılında Mersin’de yedi çocuklu bir ailenin en küçük çocuğu olarak dünyaya gözlerini açmıştır. Anne ve babasının boşanmasıyla hayatı baştan sona değişmiştir. Ankara’da yaşarken annesinden başka kimsesi yoktur, baba yoksunluğu sebebiyle de içerisinde derin bir boşluk vardır. Bir diğer yandan ise konservatuara girme başarısıyla artan umudu, ilk aşkı Abdullah’tan ayrılmasıyla yaralanır. Ama onun en önemli gücü ise yeteneğidir. Ankara’nın prestijli mekanı Feyman Kulüp’te keşfedilmesiyle birlikte, parlayan genç bir yıldıza yani Bergen’e dönüşür.

Fakat zamanın imkanlarıyla yapılan kontrantlar sebebiyle Bergen, bir süre çalışmak için annesiyle beraber Adana’ya gider. Adana’da çalıştığı müzikholde sahne ve müzik tarzını değiştirmek zorunda kalır. Sonrasında ise evleneceği Halis Serbest ile karşılaşmasıyla, korkunç olaylar içerisinde kalır. Halis Serbest ile yapmış olduğu evlilik ise hayalini kurduğunun aksine Bergen’i tamamen hayattan koparır. Şiddet dolu günler içerisinde tamamen yalnız alır. Kariyerinin en güzel döneminde Halis Serbest’,n kezzap saldırıyla karşı karşıya kalan Bergen, bu sebeple bir gözünü kaybeder. Bergen yaşamış olduğu bu trajik olaylara rağmen sahneye geri döndüğünde ise olağanüstü yeteneğiyle Türkiye’de ünlü bir şarkıcı olur. Halis’in, taciz ve şiddetle devam eden gerilimli ilişki, gel gitlerle devam eder Bergen, hep korku içerisinde yaşamak zorunda kalır. Sonunda ise kesin bir şekilde Halis Serbest’ten kurtulduğunu bir yolculuk sırasında silahlı saldırıya uğrar. Annesinin ağır bir şekilde yaralandığı bu saldırıda Bergen ise hayatını kaybeder. Daha 30 yaşındaki Bergen öldüğünde hem bir kurban hem de arabeskin kraliçesi olarak insanların kalplerine kazınmıştır.

Bergen (Bergen) Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Bergen (Bergen)”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.

Bergen