Ala Geyik Konusu

Ala Geyik izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Süreyya Duru yönetmenliğinde 1969 senesinde sinema severlerle buluşan Ala Geyik, Cüneyt Arkın’ın uzun metraj filmleri arasında ilklerden sayılabilir. Filmin, Cüneyt Arkın’ın yanı sıra Zafer Önen, Ayton Sert, Alev Koral ve Agah Ün gibi isimlerin yer aldığı geniş bir oyuncu kadrosu mevcuttur.

Halil adlı genç bir adamın başından geçen trajik olayları konu edinen film, birçok duygusal sahneye ve drama ev sahipliği yapar. Halil taşranın bir köyünde yaşayan genç bir adamdır. Zeynep isimli güzelleri güzeli bir sözlüsü ve annesinden başka kimsesi olmayan Halil’in hayattaki en büyük tutkusu dağlara çıkıp avcılık yapmaktır. Seneler boyu bu tutkusu ile yaşayan Halil’in annesi ve sözlüsü Zeynep, bu avlanma merasimine hiç sıcak bakmaz ve her defasında Halil’i bu durumdan uzaklaştırmaya çalışırlar. Ne var ki Halil bu büyük tutkusundan uzak kalmayı kabul edemez. Av zamanı gelince takımlarını kuşanıp geyik avına doğru yola çıkan Halil’i geri dönüşte büyük hüsranlar bekleyecektir.

Halil ve Zeynep’in yaşadığı yörelerin zalim beyi Karaca Ali, Zeynep’i köyde görür ve görür görmez genç kadına aşık olur. Tüm nüfuzunu kullanarak köylüyü zor durumda bırakır. Zeynep ile Nişanlanmayı başaran Karaca Ali, genç kadını kendisi ile evlenmeye mecbur  bırakır. O sırada geyik avı sona eren Halil, köye döner. Döndüğünde öğrendiği olaylar Halil’i deliye döndürür. Genç adam, büyük aşkı Zeynep’i geri almak için her şeyi yapmaya karar verir. Dağlara çıkan Halil, çok sevdiği kadın ve Alageyik arasında bir seçim yapmak zorunda kalır.

Ala Geyik Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Ala Geyik”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.