Büyük Bela Konusu

Büyük Bela izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Erdoğan Tilav ve Nejdet Erdur’un yönetmenliğinde vizyona giren film 1972 yılında izleyicileri karşısına çıkmıştır. Macera türünde olan Büyük Bela’nın oyuncu kadrosunda Ayhan Işık, Emel Özden, Kazım Kartal ve Suna Keskin rol almıştır.   Murat bir süre ceza evine girmiş ve cezasını çektikten sonra normal hayata geri dönmüştür.

Ailesine bakmak için sürekli iş arar ancak eski bir hükümlü olduğu için kimse Murat’a güvenip iş vermek istememektedir. Bu sırada Murat’ın alacakları sürekli kapısına dayanır ve ödeme günü gelene kadar parayı alamazlar ise Murat’ı tekrar ceza evine gönderecekleri yönünde tehditler savurmaya başlarlar. Murat iyice köşeye sıkışıp yaşadığı köyde sahibi olduğu arazileri satıp İstanbul’a gitmeyi planlar.

Ailesiyle birlikte İstanbul’a taşınan Murat’ın iş arama serüveni burada da devam eder ancak yine olumlu bir sonuçla karşılaşamaz. Bu sırada eski bir dostu olan Kadir’i görür. Murat, Kadir’e iş aradığını ve ailesini geçindirmek için ne iş olursa yapacağını söyler. Kadir eski dostuna yardımcı olmaya kararlıdır ve onu çalıştığı iş yerine götürüp patronu Ziya ile tanıştırır. Ziya iş yerinin sahibidir ve Murat’ı çok sevdiği için hemen işe başlamasını ister.

Murat şirketin muhasebe bölümünden sorumlu müdür pozisyonuna getirilmiştir. Beklemediği bir teklifle karşılaşan Murat tereddüt etmeden işi kabul edip hemen kolları sıvamaya başlar. Çalıştığı şirket otomobil üzerine satış yapmaktadır ve neredeyse tüm önemli evrakları Murat imzalar. İlk başlarda dikkatini çekmeyen bazı durumlar önüne gelmiş evrakların değişmesinden sonra şüphelenmesine neden olur. Ziya ve adamları yasa dışı bir iş yapmış ve suçu başkalarının üzerine yıkacak şekilde işi organize etmiştir. Şirket kaçak otomobil satışı yapar ve bunun sorumlusu olarak Murat’ı gösterirler.

Murat arkasından dönen dolapları fark eder ve hemen polise gitmeye karar verir. Bunun için kendisinin suçlu biri olmadığını ispat edecek evrakları yanına alarak şirketten ayrılır. Yolda olduğu sırada patronu Ziya’nın ailesini kaçırdığını ve eğer polise giderse onları öldüreceğini söyler. Bunun üzerine ilk önce ailesini kurtarmak için Ziya’nın evine gider ve evrakları yanında getirir. Onları Ziya’ya verip ailesini alacağını düşünür ancak Ziya’nın adamları Murat’a saldırmaya başlar. Bu arbede sırasında Murat’ın karısı Ayten öldürülür ve Murat tüm suçun kendisinde olduğunu düşünerek ağlamaya başlar.

Büyük Bela Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Büyük Bela”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.