Acı Hayat

196297 dk,

Bir evin ruhu olmalı, böyle beton mezarlara lanet olsun! İçinde sen olmadıktan sonra neyleyim ben böyle evi?

Acı Hayat Konusu

Acı Hayat izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Acı Hayat filminde Nermin ve Mehmet birbirlerine büyük aşk beslemektedirler, evlenmeyi düşlemektedirler. Nermin, manikürcü olarak çalışmaktadır Acı Hayat filminde. Mehmet ise işçidir. Evlilik hazırlıklarına başlar aşık çiftlerimiz, kiralık ev aramaya koyulurlar, ancak ekonomilerine uygun ev bulamazlar Acı Hayat filminde. Nermin bu durumun travmasını yaşar, aşırı üzülür, Mehmet ile evlilik konusunda umutsuzluğa düşer Acı Hayat’ta. Bu olaylar devam ederken Nermin, çok variyetli karun kadar zengin bir ailenin oğlu olan Ender adındaki biriyle tanışır Acı Hayat filminde. Ender, Nermin’e aşık olur ve evlilik teklifi yapar. Nermin gecekondunun, fakir hayatın zorluklarından bıkmıştır Acı Hayat filminde. Nermin, eğer Ender ile evlenirse bu lüks hayata kavuşacaktır Acı Hayat filminde. Nermin, Ender’in teklifini kabul eder. Ender’in acımasız ve zengin annesi, babası yani ailesi bu evliliği kabul etmezler, itiraz ederler Acı Hayat filminde. Mehmet’e dönmek ister Nermin, büyük pişmanlık yaşar Acı Hayat’ta.  Acı Hayat filminde Mehmet hayal kırıklığına uğramıştır, gururu zedelenmiştir. Mehmet, büyük bir intikam alacaktır.

Acı Hayat filminde, Mehmet tersane işçisidir. Zengin kuaförlerinde manikürcü olarak çalışan Nermin’le birbirlerine büyük aşk beslemektedirler. Bir yuva kurmak istekleri vardır bu çiftin, düğün hazırlıklarına başlarlar ancak paraları yoktur Acı Hayat filminde. Kendilerine uygun ekonomilerini uygun bir ev bulamazlar, apartman katlarının kiraları çok yüksektir Acı Hayat filminde. Nermin’in bu maddi yetersizlikten dolayı morali çok bozulur Acı Hayat’ta. O sıralarda çok zengin bir ailenin oğlu olan Ender ile tanışır Nermin Acı Hayat filminde. Ender Nermin’e sırılsıklam aşık olur ve evlilik teklifinde bulunur zengin ve genç adam Acı Hayat filminde. Nermin yoksul hayatına artık katlanamaz ve lüks hayata kavuşmak uğruna Ender’in evlilik teklifini kabul eder Acı Hayat filminde.

Acı Hayat filminin yapım tarihi 1962’dir. Türk sinemasındaki en önemli filmlerin başında gelir. Tür olarak dram, aşktır. Türk sinemasının en eski Author’ü Metin Erksan’ın filmidir. Büyük usta Metin Erksan çok önemli bir filme imza atmıştır. Dönemin sınıfsal durumunu, zengin olmak tutkusunun getirdiği çarpıklaşma ve acıları bu filmle vermiştir.  Acı Hayat filminin senaristi ve yönetmeni Metin Erksan’dır. Acı Hayat filminin görüntü yönetmeni Ali Uğur’dur. Acı Hayat filminin oyuncuları Ayhan Işık, Türkan Şoray, Ekrem Bora, Nebahat Çehre, Hüseyin Baradan, Memduh Alpar, Handan Adalı, Asım Nipton, Muadelet Tibet, Osman Türkoğlu, Faik Coşkun, Ahmet Kostarika, Baran Kutluk, Hamit Türker, Demir Şahmercan, Araksi Hebo, Adnan Uygur, Edit Laleşen, Sami Acun, Gülten Ceylan, Nejat K. Çeken, Talia Saltı, Fatma Ceylan’dır.

Acı Hayat Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Acı Hayat”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.

Acı Hayat