Tutta colpa della musica Konusu

Özet

Tutta colpa della musica, Ricky Tognazzi’nin 9 Eylül 2011’de sinemalarda gösterime giren 2011 yapımı bir filmidir.

Konu

Toskana’lı Giuseppe, Biella’daki bir şirkette çalışarak geçirdiği hayatının ardından hak ettiği emekliliğe ulaşır; ancak çok geçmeden emekli hayatının sıkıcılığıyla yüzleşmek zorunda kalır. Kızı Chiara’yı da dahil ettiği bir Yehova Şahitleri grubunun üyesi olan karısı Grazia, evinde dini arka planı olan toplantılar düzenlemektedir. Giuseppe bundan kaçmak için, Napo olarak bilinen arkadaşı Napoleon’un tavsiyesi üzerine, adamın eski Patrizia ile birlikte yerel alp grubuyla çatışarak yönettiği koroya katılmaya başlar. Provalar sırasında, hemen aşık olduğu çekici bir kadın olan Elisa ile tanışır.

Başlangıçta müzik evinde bekçi olarak işe alınan Giuseppe, koroya katılmayı ve Elisa’ya yakınlaşmayı başarır ve sonunda onunla bir gece geçirir. Koronun bir başka üyesi olan hemşire Renza ile birlikte baktığı ölümcül hasta bir adamla evli ve iki çocuk annesi olan Elisa, ilişkiyi sadece arkadaşlığa döndürerek geri adım atmaya karar verir. Torino’daki bir gösteriden sonra Giuseppe, Elisa’ya Biella’ya kadar eşlik eder ve onları birlikte gören oğullarından biri Elisa’yı babalarını ahlaki olarak çoktan gömmekle suçlar; Elisa bunun üzerine Giuseppe ile arasına mesafe koymaya karar verir, Giuseppe de aileyi terk ederek Napo’nun yanına taşınır, Napo da son aşkı tarafından terk edilmiştir; kısa bir süre sonra eczacının oğluyla nişanlanarak annesinden uzaklaşan Chiara, babasına bir çocuk beklediğini açıklar.

Birkaç gün sonra Giuseppe ve Napo, Elisa ve Patrizia olmadan koronun dağıldığını ve prova odasını Alp grubuna bıraktığını keşfederler; öfkeyle Napo kendini çılgın bir bisiklet yarışına atar, ardından Giuseppe arabaya biner ve tepenin zirvesine ulaştığında kalp krizi geçirir. Durumu ciddi bir şekilde hastaneye yatırılan Napo, Giuseppe’den Patrizia’yı görmesini ister ve onu her zaman sevdiğini fark eder. Kısa bir süre sonra, ölüm döşeğindeyken koroyu tekrar bir araya getirmesini istediği Elisa ile hastaneye gelir. Napo’nun ölümünden sonra Elisa kocasına bakmak için geri döner, Giuseppe ise arkadaşının evinde kalmaya karar verir.

Detaylar

Orijinal dil: İtalyanca
Üretim ülkesi: İtalya
Yıl: 2011
Film süresi: 98 dakika
Tür: komedi
Yönetmen: Ricky Tognazzi
Senaryo: Simona Izzo, Leonardo Marini, işbirliği: Silvia Ebreul
İtalyan: dağıtımı Medusa
Fotoğraf: Fabio Cianchetti
Düzenleme: Lorenzo Peluso
Müzik: Carlo Siliotto
Kostümler: Germana Melodia

Oyuncular

Ricky Tognazzi: Napolyon
Marco Messeri: Giuseppe
Elena Sofia Ricci: Patrizia
Stefania Sandrelli: Elisa
Monica Scattini: Grazia
Debora Villa: Renza
Arisa: Chiara
Diego Casale: Ippolito
Grazia Cesarisi Sforza: Amelia
Carlotta Jossetti: Marisa
Raffaele Pisu: Rolando
Christian Burruano: Luca
Carola Clavarino: Fiamma
Luca Terracciano: Lorenzo
Sacha Darwin: Irina
Daniele Formica: Meclis Üyesi
Tiziana Buldini: hemşire

Tutta colpa della musica Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Tutta colpa della musica”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.

Tutta colpa della musica