Tükeniş Extinction (Extinction)

Tükeniş Extinction (Extinction) Konusu

Peter ve Alice iki kızları ile sıradan ve rutin bir hayat yaşamaktadırlar. Peter bir fabrikada elektrik mühendisi  olarak, karısı Alice ise şehir planlama ofisinde yer altı tünelleri üzerine  çalışmaktadır. Peter’ın hayatı iş, ev ,aile arasındaki döngüde devam ederken her gece gördüğü kabuslar yüzünden bozulmaya başlamıştır. İş yerinde patronu, evde eşi sürekli  bu durumdan şikayet ederek onu tedavi olmaya yönlendirmektedirler. Sonunda tedaviyi kabul eden Peter, sağlık merkezinde kendisi gibi aynı kabusları gören bir kişi ile tanışınca muayene olmaktan vazgeçer.

Aynı gece şehir, gökyüzünden gelen uzay gemileri ve yaratıkların saldırısına uğrar. Artık hayatta kalma savaşı başlamış, kabuslar gerçeğe dönmüştür. Yüksek bir apartmanda yaşayan aile, saldırıdan kaçarken uzaylı bir yaratıkla fiziksel mücadele yaşar. Yaratığı bayıltıp üstün teknoloji ürünü olan silahını ele geçirir. Her yer saldırı altıda iken gidilecek tek yer fabrikadır. Sokaklar çok tehlikeli olduğu için yer altı tünellerini kullanmaya karar verirler. Silah üzerindeki vericiyi kullanan yaratık ise Peter ve ailesinin peşine düşer.  Bu kaçış sırasında Alice ağır yaralandığı için mola verdiklerinde yaratık onlara saldırır. Ancak Peter onu alt ederek kafasına taktığı kapsülü çıkarır. Karşısında bir canavar yerine insan gören Peter çok şaşırır ama hızlı hareket edip Alice’nın hayatını kurtarmak için bu merakı erteler. Fabrikada örgütlenmiş ve silahlanmış insanlar, kaçabilenlere yardım ederek onları sığınaklara indirmektedirler. Alice için yapılacak bir şey olmadığı söylendiğinde tutsak olan uzaylı onu kurtarabileceğini söyler.

Peter’ın kabusları geçmişten bir anı mı yoksa gelecekten bir görü mü? Peter karısının tedavisi esnasında kendinin kim ya da ne olduğunu sorguluyor ve hatırlıyor. O sağlık merkezinde herkesin neden hafızalarının silindiğini, bu savaşın neden yapıldığını ve ne yapması gerektiğini yeniden keşfediyor.

Tükeniş Extinction (Extinction) Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Tükeniş Extinction (Extinction)”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.

Tükeniş Extinction