Tsotsi Konusu

Tsotsi izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

2005 yılına ait olan Tsotsi filmi, gerilim ve dram kategorilerinde yer alıyor. İngiltere ve Güney Afrkika’da çekimleri süren filmin yönetmen koltuğunda Gavin Hood yer alıyor. Tsotsi filminin oyuncu kadrosu ise şu isimlerden oluşuyor; Presley Chweneyagae, Jerry Mofokeng, Terry Pheto, Rapulana Seiphemo, Zenzo Ngqobe, Zola, Rapulana Seiphemo, Nambitha Mpumlwana, Ian Roberts, Percy Matsemela, Thembi Nyandeni, Owen Sejake, Israel Makoe, Sindi Khambule, Benny Moshe, Mothusi Magano, Kenneth Nkosi.

Tsotsi filminin konusu

Filmin isminden de anlayacağınız üzere filmin başrolünde bir karakter mevcut. Bu karakterin ismi Tsotsi’dir. Tsotsi, Johannesburg’da küçük çaplı suçlar işleyen birisidir. Hayatı oldukça zor olan Tsotsi, onun duygusuz bir yapıya sahip olmasına neden oluyor. Bir gün gene her zaman ki yaptığı işi yani soygunculuk işine kalkışır. Ancak bu soygun diğer soygunlarından biraz daha farklı olacaktır. Çünkü o soygunda bir adamı vurur ve bütün hayatını değiştirecek olaylar cereyan etmeye başlar. O esnada olay yerinden kaçmak isteyen Tsotsi, arabasını kaçırdığı bir kadını karnından vurur. Arabayla ilerlerken arabanın arkasında başı boş bir bebek olduğunu farkeder.

En iyi yabancı dizi ödülü

Bebeği görünce büyük bir şok yaşayan Tsotsi, ilk başta ne yapacağını bilemez. Daha sonrasında ise bebeğe bağlanır ve bebekle beraber kaçar. Altı gün boyunca bebeğe bakar. Günler geçtikte bebeğe dahada bağlandığını hisseder ve bebek Tsotsi’nin tüm davranışlarını ve hayatını değiştirmeye başlar. 2006 yılında en iyi yabancı film kategorisinde ödüle layık görülen film, Oscar ödülü kazanır. Güney Afrika sinemasında ise oldukça büyük bir yeri olan bu film, çok önemli yapıtlar arasında yerini alıyor. Tsotsi filmini sitemizden Türkçe dublaj olarak izleyebilirsiniz. İyi seyirler dileriz…

Tsotsi Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

Directing

Gavin Hood

Yönetmen

Sound

Paul Hepker

Original Music Composer

Mark Kilian

Original Music Composer

Camera

Lance Gewer

Fotoğraf Yönetmeni

Editing

Art

Emilia Roux

Production Design

Mark Walker

Sanat Yönetmeni

Nhlanhla Bhengu

Set Decoration

Costume & Make-Up

Nadia Kruger

Costume Design

Pierre Vienings

Costume Design
İlk yorum yapan siz olun “Tsotsi”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.