Todos lo hacen Konusu

Özet

Hikâye, yıllar önce düğünlerini kutladıkları otele, konaklama yerinin sahibinin daveti üzerine geri dönen birkaç evli çifti takip ediyor. Bazıları mutlu bir evliliğe sahip, bazıları ise boşanmanın eşiğinde. Hepsinin ortak bir noktası var, bir düşman. Otelin sahibi yıkımın eşiğindedir ve ne olursa olsun bu durumdan kurtulmaya kararlıdır.

Konu

Sergio ve Laura bir hafta sonu geçirmek için “El Caserón” adlı kırsal otele giderler. Heyecanlılar çünkü dağlarla çevrili bu rüya gibi yerde beş yıl önce evlenmişler. Etkinliğe, onlar gibi kendilerini sonsuza dek birleştiren günü orada kutlayan dört çift daha katıldı. Hiçbiri bu yere davet edilmelerinin ardındaki nedeni bilmiyor. Akşam yemeği sırasında, işletme sahibi Manuel konuklarını pek çok iltifatla karşılıyor. Doyurucu bir akşam yemeğinin tadını çıkardıktan sonra Manuel, çiftlerin buluşmasının gerçek nedenini açıklar: çiftlikle ilgili ciddi bir sorunu vardır ve onların yardımına ihtiyacı vardır. Katılımcılar, onun nazik ve mağdur edici sözlerinin ardında tam teşekküllü bir şantajın saklı olduğunu fark ederler. Ertesi sabah, kulakları tırmalayan bir çığlık herkesi alarma geçirir. Kütüphanede, cinayet silahı olduğu anlaşılan kanlı bir kupa ile birlikte ölü bir adamın bulunduğu ortaya çıkar.

‘Todos lo hacen’in yönetmeni olan ve ‘Final’ adlı kısa filmiyle Goya Ödülü’ne aday gösterilen Martín Cuervo, filmin türünü ‘Thrilledia’ olarak adlandırmayı sevdiğini ve harika gerilim anlarını saf komediyle birleştirdiğini söylüyor.

Cuervo, filmdeki oyunculara ek olarak, tüm hikaye onun, salonlarının, koridorlarının, odalarının ve dış mekanlarının içinden geçtiği için, konaklama yerini başka bir kahraman olarak gördüğünü açıklıyor.

Detaylar

Orijinal başlık: Todos lo hacen
Yıl: 2022
Çalışma süresi: 99 dk.
Ülke: İspanya
Yönetmen: Martín Cuervo
Senaryo: Marta Sánchez, Irene Niubo
Müzik: Iván Valdés
Fotoğraf: Pablo Bürmann
Oyuncular: Salva Reina, Kira Miró, Carlos Santos, Mariam Hernández, Julián López, Andrea Duro, Toni Acosta, Macarena Gómez, Víctor Palmero, Pablo Carbonell, Yaiza Guimare
Şirketler: Álamo Producciones Audiovisuales, A Contracorriente Films
Film Türü: Gerilim. Komedi. Dram | Kara Komedi

Todos lo hacen Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Todos lo hacen”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.

Todos lo hacen