Terminatör 2: Mahşer Günü

Savaşı kişisel değildi.

Terminatör 2: Mahşer Günü Konusu

   Serinin ikinci filmi olma özelliğini taşıyan Terminatör – Mehşer Günü, senaristliği ve yönetmenliği James Cameron tarafından yapılmış olup 1991 yılında vizyona giren aksiyon- bilim kurgu türündeki bir filmdir. Filmde ünlü aktör Arnold Schwarzenegger, Linda Hamilton, Edward Furlong ve Robert Patrick oyuncu kadrosunda bulunuyor. Filmin konusu ise ilk filmden 10 yıl sonra Sarah Connor ve onun on yaşına gelmiş olan oğlu John’un hikayesinden oluşmaktadır.

   Filmin açılışında ilkinde olduğu gibi makinalar ve insanlar arasında devam eden savaştan bir kesiti görüyoruz. Geçmişte yaşanan savaş dolayısıyla insanların sayısı gittikçe azalmış ve makinalar bu kez John’un geçmişteki halinin peşine düşmüştür. Bu planı gelecekteki John Connor öğrenir ve kendilerinin kontrolünde olan Terminatör’ü geçmişe göndererek bu olayı engellemek ister. 1984 yılında yaşanan savaştan kaçmayı başaran Sarah Connor insanların makinalara karşı mücadele simgesi haline gelmiştir. Makinalardan sürekli kaçarak farklı bölgelere gitmiş bu sırada savunma eğitimi almıştır. Bir süre sonra gelecekte ne olacağını anlatmaya başladığında çevresindekiler tarafından akıl sağlığını yitirmiş olabileceği düşünülmüş ve hastaneye yatırılmıştır.

Bu sırada oğlu John Connor elinden alınarak başka bir aileye evlatlık olarak verilmiştir. 1997 yılında yaşanan savaşın üzerinden 2029 yılında bu kez John insanların makinalara karşı lideri konumundadır. Bu yüzden makinalar onun 13 yaşındaki haline giderek yok etmeye çalışırlar ve bunun için geçmişe bir makine gönderirler. John bu sırada annesini öldürmek üzere daha önce gönderilen bu makinelerin bir üst modelini yaparak kendi geçmişini kurtarmaya çalışır. Geçmişte iki makinenin John için mücadele ettiği sırada geçmişteki savaşın mimarisi Skynet tekrar eski gücüne kavuşarak faaliyetlerini gerçekleştirmeye başlamıştır.  Bu sırada John kendi makinesiyle annesinin yatmış olduğu hastaneye giderek hem geçmişini hem günü hemde geleceği kurtarmak için annesini kaçırma planı yapar.

   Bu kez onların peşine de bir makine düşer ve John annesiyle birlikte kendi makineleriyle birlikte savaşa tekrar girer. Geçmiş ve gelecek arasında daha gelişmiş bir modele sahip olanın bu savaşta kazanma şansı biraz daha fazladır. Geçmişte makineler tarafından savaş devam ederken o gün makineler ve insanlar arasında süre gelen bir mücadele vardır.

Terminatör 2: Mahşer Günü Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

Editing

Dody Dorn

Additional Editing

Art

John M. Dwyer

Set Decoration

Production

Gale Anne Hurd

İdari Yapımcı

B.J. Rack

Co-Producer

Sound

Christopher Boyes

Foley Recordist

Gary Rydstrom

Sound Editor

Brad Fiedel

Original Music Composer

Camera

Adam Greenberg

Fotoğraf Yönetmeni

Lighting

Steven C. McGee

Best Boy Electric
İlk yorum yapan siz olun “Terminatör 2: Mahşer Günü”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.