Sosyete Şaban Konusu

Sosyete Şaban izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

1985 yılında ilk defa seyirci karşısına çıkan Sosyete Şaban filmi, Türkiye’ye aittir. Komedi filmler, dram filmler ve aile filmler kategorisinde yer alan Sosyete Şaban filminin yönetmen koltuğunda Kartal Tibet oturmaktadır. Sosyete Şaban filminin başrol oyuncuları ise şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Kemal Sunal
  • Perihan Savaş
  • Kenan Pars
  • Süleyman Turan

Sosyete Şaban filminin konusu

Şaban Ağa, köy yerinde doğmuş ve büyümüş, köyde ağa olan ve maddi durumu gayet iyi olan bir insandır. Şaban Ağa’nın beşik kertmesi olan genç kız ise şehir hayatının ne demek olduğunu bilen, Amerika’da eğitim almış ve sosyetenin içerisinde yer alan bir kızdır. Kızın babası iflasın eşiğindedir. Çok zor durumdadır ve acilen para bulması gerekmektedir. Bu durumda da köydeki Şaban Ağa aklına gelir ve kızını da ikna ederek onu ziyarete giderler. Kız köy hayatına alışık olmadığı için ilk başlarda çok yadırgar. Şaban Ağa’yı ise sürekli küçümser. Beşik kertmesinin çok güzel olduğunu ve onunla evlilik hayali kuran Şaban Ağa ise kendisini beğendirmek için neler yapar neler.

Şaban Ağa aşağılanarak terk edilmiştir

Fakat gel görelim ki genç kız Şaban Ağa’dan hiç hoşlanmaz ve bir an önce parayı alıp gitmek istemektedir. Evlilik günü gelip çatmıştır. Parayı da almışlardır. Kız düğünden hemen sonra kaçar ve İstanbul’a gider. Üstelik kaçarken Şaban Ağa’yı aşağılamayı da ihmal etmez. Karşılaştığı bu davranış karşısında çok büyük bir onur kırıklığı yaşayan Şaban Ağa, uzun süre kendine gelemez. Sonrasında ise Şaban Ağa harekete geçer. Şaban Ağa en ünlü eğitmenlerde dans, kültür, kibarlık, görgü dersleri alır. Kendini kabul etmeyen eşine ise çok büyük bir ders vermek için hazırdır.

Sosyete Şaban Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Sosyete Şaban”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.