Sivri Akıllılar

197783 dk

Sivri Akıllılar Konusu

Sivri Akıllılar izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Zeki ve Metin motelde çalışan iki yakın arkadaştır. Çalıştıkları motel son derce güzel bir yer olsa da son zamanlarda kazancı pek parlak değildir. Otelin sahibi güvenilir olmayan ve sürekli vergi kaçıran kötü adamın tekidir. Metin ve Zeki dürüst ve çalışkan da olsalar sık sık sakarlıklar yaparak müdürlerini kızdırırlar.

Motele birden Perihan ve kocası Recep çıkagelir. Gelebilmelerini sağlayan şey ise gazetelerden topladıkları kuponlardır.  Bu kuponları deli gibi biriktirip buraya gelebilmenin bir yolunu bulmuşlardır. Bir araba dolusu eşyayı da peşleri sıra getirmişlerdir. Bunu gören müdür çıldırır ancak sesini çıkaramaz. Bir sürü kişiyi oraya göndererek eşyaları getirtmelerini ister.

Bu sırada müdür çok önemli bir misafir beklemektedir. Milyoner Cemal Bey ve ailesi burada yer ayırtmıştır. Müdür bunu büyük bir fırsat bilerek kötüye giden ticari durumu tersine çevireceğini düşünür.

Metin ve Zeki eşyaları taşımak için yardıma geldiklerinde, Cemal Bey ve ailesi arabadan inmiş motele doğru yürüyorlardır.  Zeki aralarından bir kıza fena tutulur ve ikisi de onu süzerken yanlışlıkla Cemal beye çarparlar. Cemal Bey’in üzerine kömür dökülür ve müdür bağıra çağıra hemen oraya gelir. Metin ve Zeki bu sesi duydukları anda koşarak kaçarlar.

Mutfakta çalışan herkese kızı metheden Zeki ona tutulduğunu hemencecik belli eder. Aralarında aşçı başı olan kişi ise annesiyle alakalı anılarını anlatır. Bu adam Metin’in sevdiği kızın babasıdır.

Herkes restorantta yemek yerken Zeki ve Metin eski arkadaşları Perihan ve Receple geçmiş zamanlardan ve anılarından bahsederek keyifli vakit geçirirler. Bu sırada Cemal Bey ve ailesi çıkagelir. Oturacak yer bulamayınca Perihan ve Recep’in yerlerinden kalkmalarını isterler. Aralarında derin bir nefret başlayan bu iki aile Cemal Bey’in karısının takılarının çalınmasıyla çok daha farklı bir boyuta ulaşır.

Sivri Akıllılar Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Sivri Akıllılar”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.