Oyuncak Hikayesi 3 Konusu

Yayınlandığı dönemde örneklerinin hepsini geride bırakarak gişede inanılmaz bir başarı yakalayan serinin üçüncü filmi, 2010 yılında ABD yapımı ile gerçekleşmiş ve yönetmenliğini Lee Unkrich yapmıştır. 3D animasyon özelliği taşıyan film aksiyon-komedi-drama türünde izleyicinin beğenisine sunuluyor.

Serinin ilk iki filminde henüz yaşı küçük olarak karşımıza çıkan Andy artık büyümüş üniversiteye girebilmek için hazırlık yapmaktadır. Oyuncakları Woody ve Bazz kendisiyle tekrar oynaması için diğer oyuncaklar ile birlikte plan yapsalarda çabaları işe yaramamıştır. Andy bir gün oyuncaklarını bir araya toplar ve Woody hariç hepsini bir çöp poşetinin içine doldurur ve onları bir rafa kaldırır. Ancak Andy’nin annesi onların çöp olduğunu düşünür ve dışarıya atar. Oyuncaklar kendisini atanan Andy olduğunu zannedip ona çok öfkelenmiştir.  Woody olanları görür ve diğer oyuncakları kurtarmaya gider ve başarır. Woody oyuncaklara onları atanın annesi olduğunu söylesede öfkeli oyuncaklar ona inanmaz ve eve geri dönmeyi reddeder. Bu arada arabanın üzerinde gördükleri bir kreş yazısının peşinden gidip kendilerine yeni bir aile bulmak isterler.

Andy’nin annesi oyuncakları farketmeden aracı çalıştırır ve birlikte kreşe doğru yola çıkarlar. Yeni heyecan ve kendileriyle ilgilenecek birinin hayalini kuran oyuncaklar oldukça sabırsızdır. Kreşte yumoş ayı ve başka bir çok oyuncakla tanışırlar. Aralarında kaynaşan oyuncaklar bir süre sonra yumoş ayı tarafından bir odaya götürülür. Ancak bir sorun vardır ve o odanın sahipleri kötü kalpli çocuklardır. Bir süre sonra Woody durumu farketmiştir ve Andy’nin yanında olmaları gerektiğini söyler. Bazz buna karşı çıkar ve artık yeni evlerinin burası olduğunu söyler. ikili arasında çıkan tartışmada Woody Bazz’a elini uzatıp gitme teklifinde bulunur ancak Bazz bunu reddeder ve bulunduğu yerde kalmak istediğini belirtir. Bunun üzerine Woody uçurtma yardımıyla oradan kaçıp Andy’nin yanına gitmeye karar verir. Ancak uçurtması bir engele takılır ve Bonnie onu bulup evine götürür.

Woody yeni evindeki oyuncaklarla tanışır ve onlardan kendi evine gitmesi için yardım ister. Oradaki oyuncaklara kreşten ve kötü kalpli çocuklardan bahseder. Woody tekrar yola koyulup diğer arkadaşlarını kurtarmaya gider ve oyuncaklar arasında tekrar bir aksiyon başlar.

Oyuncak Hikayesi 3 Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

Tom Hanks

Woody (voice)

Tim Allen

Buzz Lightyear (voice)

Joan Cusack

Jessie (voice)

Don Rickles

Mr. Potato Head (voice)

Wallace Shawn

Rex (voice)

Estelle Harris

Mrs. Potato Head (voice)

Blake Clark

Slinky Dog (voice)

Jeff Pidgeon

Aliens (voice)

Ned Beatty

Lotso (voice)

Jodi Benson

Barbie (voice)

John Morris

Andy (voice)

Emily Hahn

Bonnie (voice)

Timothy Dalton

Mr. Pricklepants (voice)

Sound

Don Davis

Orchestrator

Art

Bob Pauley

Production Design

Visual Effects

Rich Quade

Animation
İlk yorum yapan siz olun “Oyuncak Hikayesi 3”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.